Wpis z mikrobloga

@Podlaski_warmianin jak stolarz spoko, to w zasadzie każdą przestrzeń zajmie jakaś szafką albo szufladą i generalnie zrobi też jak trzeba w jakimś niestandardowym rozmiarze w ikea już tak średnio będzie z tym.
@kaaban: nie da się dopasować? serio pytam, bo właśnie stoję przed zaprojektowaniem kuchni


@graulv: Ogólnie to np lodowka musi mieć zawiasy nożycowe i wtedy masz żaden wybór. Do zmywarki potrzebujesz przelotki z ikei za 400zl. Piekarnik zależy, ale też może Ci nie wyjść. Ogólnie wszystko się da ale nie wszystko się opłaca, potem trzeba sztukować, docinać, przycinać
@Podlaski_warmianin: rok temu robiłem taką za 6k + AGD.

Projekt w Sketchupie zajął mi jakieś 4h, kolejne 4h wpisywałem i sprawdzałem formatki do rozkroju.

Wszystko na dobrych materiałach:
- plyty egger + blat egger czarny laminat
- konfirmaty samowiercące wurth
- nóżki axilo
- zawiasy GTV
- szuflady axis pro
- uchwyty czarne aluminiowe z allegro (z kieszenią, zaoblone).

Do złożenia tego wystarczy wkrętkarka, wiertło do puszek na zawiasy 35mm z
@Podlaski_warmianin: zlew nie pasuje do stylu ale twoj problem faktycznie. Pisalem z tydzien temu pod tym tagiem ikea moje doswiadczenia, tylko jeden stolarz pojechal cenowo do IKEA a ja montowalem sam dodam bo z 3k oszczednosci. Jestem zadowolony, szafki po sufit nie musialem miec moze byc blenda. Wszystko pod laser i 25 lat spokoju a niestety nie jedna znam historie ze stolarz cie oleje pozniej jakby co lub firme zamknie i
@kaaban: klamiesz! Kup electrolux z easy fix czy perfect fit jakos tak albo bosch i bedzie ok. NIE MUSISZ Z IKEA ANI DOKUPOWAC SZYN. Za ot IKEA ma zmywarki Bosch bardzo wysokie, wiecej naczyn wlazi, nie zawadzaja wysokie talerze o sufit zmywarki w gornym koszu pewnie. IKEA ma niski kick toe czyli cokol, wiec zmywarka moze byc wyzsza no i 92cm blat mam chyba, idealny.
@kaaban: AGD jest ustandaryzowane. Stąd masz wymiary szafek. Wszystkie piekarniki do zabudowy pasują w taką samą wnękę. Lodówki też - ale bywają różnice właśnie w montażu drzwi. Trudności możesz mieć przy bardzo rzadko stosowanych w Polsce zmywarkach szufladowych - mających np. 90 cm szerokości. Czy piekarnikach 90 amerykańskich. Ale to nawet trudno kupić :) jedynym dziwactwem bez standardu są mikrofale do zabudowy - potrafią się bardzo różnić.
Zmywarki mają dwie wysokości
@Podlaski_warmianin na stolarzy to bym uwazal. Zamowilem szafy o wiele drozej niz taka ikea, jeden zniknal bez slowa, drugi zrobil najwieksze szroty, ktore pojda do wywalenia. A wszystkie meble z ikei funkcjonuja do dzis i jestem z nich bardzo zadowolony. Jesli masz sprawdzonego stolarza, ale takiego tip top, to pewnie, ale jeden z moich tez mial byc sprawdzony.
@xzesimir_zebski: To samo tylko bez fiku miku w programie robiłem. Nie wiem jak u Ciebie, ale mi jeszcze hurtownia płyty pocięła w cenie. Dodatkowo dopłaciłem jakieś grosze za wywiercenie dziur na zawiasy. A tak jest wybór okleiny, sam se wybierasz grubość płyty, generalnie lajtowa robota i tak jak mówisz fajna zabawa, tym bardziej, że sam se zaprojektowałes, dodatkowa satysfakcja:D
@Barto_: typ jest chyba juz przekonany na stolarza mozemy tracic czas, nieuczciwe podsumowanie bo nie podal rozpisek. AGD w IKEA tanie nie jest, raz, dwa ze blaty maja drogie szczegolnie poza wymiarami jak trzeba np 100cm szerokosci. Blat mozna kupic w firmach od blatow bez problemu taniej. Nie widac czy stolarz mu zrobil na dole szafki by bylo taniej. W IKEA widac ze sa, moze chcial tip on samo otwierajace