Wpis z mikrobloga

@Chris_Karczynski:

Ale co ludzie rozumieją jako "jakość"? Bo tu chodzi głównie o pojęcia. Chyba, że to po prostu bait z twojej strony.

Bo u Stolarza na pewno może być ładniej, czyli typ zrobi szafki idealnie pod wymiar, zapełni całą ścianą itd. ale czy ładniej to to samo co "jakość"?

Jest jedna kwestia związana z tym robieniem na wymiar, wiele rzeczy robi się samemu z płyt, które nie są oklejone z każdej
@Podlaski_warmianin: Dobrym patentem jest zamówienie skrzynek u stolarza z jakiegoś przyzwoitego materiału, a osprzęt (zawiasy, mechanizmy etc.) w Ikei - najczęściej maja jakaś swoją wersje Blum z takimi rabatami jakich nie dostanie żaden indywidualny stolarz.
@Murasame: jak sa fronty oklejone tez nie pyta, w ikea sa takie ze folia jest naciagnieta na kazdy bok, albo widac ze sporo kleju - nie wejdzie wilgoc. Stolarz jaka ma oklejarke? Jak klei poliuretanem jak moja firma od blatow to nigdy oklejina nie odpadnie a laczenie oklein jest jakby zalane klejem, estetyczne i wyglada na pewne - barieriera na wilgoc. #!$%@? warte porownanie bez rozpiski co oferuje A i B
@kaaban: AGD jest ustandaryzowane. Stąd masz wymiary szafek. Wszystkie piekarniki do zabudowy pasują w taką samą wnękę. Lodówki też - ale bywają różnice właśnie w montażu drzwi. Trudności możesz mieć przy bardzo rzadko stosowanych w Polsce zmywarkach szufladowych - mających np. 90 cm szerokości. Czy piekarnikach 90 amerykańskich. Ale to nawet trudno kupić :) jedynym dziwactwem bez standardu są mikrofale do zabudowy - potrafią się bardzo różnić.

Zmywarki mają dwie wysokości
@Murasame: gówno prawda. Mi Ikea wyceniła na 16k bez składania i z "dziurami" bym miał. A stolarz z wniesieniem i zmontowaniem 17k i zrobił wszystko co do 0.1mm
@drrrd: Jeszcze napisz gdzie, bo różnica Wrocław/Kraków a miasto powiatowe to dosłownie 100% różnica w cenie.

No i napisałem wyżej, ja też miałem kuchnię od stolarza w domu rodzinnym w fajnej cenie. Wyniki takie, że mamy spuchnięte blaty i fronty. A stara kuchnia z sieciówki dalej sobie dobrze radzi w pomieszczeniu gospodarczym.
@Podlaski_warmianin: Ziomuś uważaj na baterie kuchenna, nie bedziesz mógł otworzyć okna (jeśli jest w tym samym miejscu co na wizualizacji) zrobiłem ten sam błąd i teraz myję okno jak debil bo nie mogę go otworzyć do końca
@matetw ale mam okno dwuskrzydlowe, nie musze a nawet nie widze powodu dla ktorego mialbym skrzydlo na ktorym znajduje sie zlew otworzyc. Jesli chodzi o mycie to jest to parter i umyje je z zewnątrz. Są też baterie wyciągane jak sprężyna więc nic nie trace. Wole miec dluzszy blat roboczy niz roztrzelone zlewem male kawalki blatu. Wszystko jest scisle przemyslane ale za uwage dziekuje
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Podlaski_warmianin: ale brzydki zlew. Wygląda jak umywalka. 0/10 jak dla mnie.
Ale no ja bym brał u stolarza, bo czemu nie? Ikea też to zleci pewnie jakiemuś zewnętrznemu wykonawcy, a pieniądz w kieszeni.
Zrezzya przy takiej różnicy w cenie to nawet jak gorzej będzie to nic złego, bo dwa razy taniej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Podlaski_warmianin: że cię robi w wała a ze sprzętami wyjdzie ci w zasadzie tyle samo. Prócz tego ikea daje gwarancję na kuchnie 25 lat a stolarz nie.

@ciemnienie: gwarancja na kuchnie na 25 lat xd te wszystkie gwarancje się kończą jak coś się stanie, cyk pyk rzeczoznawca ci udowodni że kiedyś rozlales barszcz koło zawiasu i to jest wina tego, że nie działa.
Poza tym po co ci gwarancja na