Wpis z mikrobloga

@voot: @ostatni_wolny_login: niby możesz ale zazwyczaj wtedy kiedy udowodnisz że w danym kraju żyjesz. Swoboda przepływu ludzi i usług nie implikuje usług transgranicznych tylko właśnie przepływ czyli ty możesz wyjechać i tam korzystać albo oni mogą do ciebie przyjechać i na miejscu ci oferowac
Masz tam konto? Widzę że mają dużo negatywnych opinii w google


@minvt: nie mam, po prostu przewinęło mi się to kiedyś przy okazji podobnego pytania i zapamiętałem.
niby możesz ale zazwyczaj wtedy kiedy udowodnisz że w danym kraju żyjesz. Swoboda przepływu ludzi i usług nie implikuje usług transgranicznych tylko właśnie przepływ czyli ty możesz wyjechać i tam korzystać albo oni mogą do ciebie przyjechać i na miejscu ci oferowac


@Xianth2: nie niby, tylko zawsze jeśli legalnie zamieszkujesz jakiś kraj UE to po prostu możesz otworzyć konto osobiste w każdym kraju UE, reguluje to dyrektywa 2014/92/UE z 23 lipca
@solo_living_yolo: aleś odkopał wątek :D to była porada dla gościa, który szukał konta poza PL, jako obywatel PL. W jego przypadku najtańszym i najprostszym rozwiązaniem jest konto w UE lub kraju współpracującym w tej kwestii z UE. Jeśli nie jesteś już polskim obywatelem, ani obywatelem żadnego kraju UE lub nie mieszkasz leganie w żadnym kraju UE, to Ciebie to faktycznie nie dotyczy.
Masz też np. USA, jednak skoro nie pasuje Ci
@voot: Rosja i Chiny i kraje w ich strefach wpływu to jest kierunek w którym się nie wybieram, Anglia, Nowa Zelandia, USA, Ameryka południowa. Kojarzysz jaki byłby koszt depozytu na 100 tys USD gdybym zrobił, pamiętaj że jak starasz się o obywatelstwo w danym kraju lub rezydenturę, to w zależności jakim klientem jesteś to czy klasy premium czy VIP to czas oczekiwania się skraca. Niestety jestem jeszcze ma terenie Unii, na
@voot: pewnie Szwajcaria będzie najsensowniejszym rozwiązaniem, Ameryka południowa to też jest myśl. Na razie trzeba się zabezpieczyć na różne scenariusze, i pracować żeby ten kraj z kartonu nie upadł. Chociaż #!$%@?łek, bardziej pasuje, jak znasz język angielski i nie boisz się pracy to Tajlandia i Japonia, są niezłe. Pytanie też gdzie masz metę żeby się zatrzymać, bo wiele zależy od możliwości. Takie sprawy najlepiej rozważa się indywidualnie, co do mechanizmu z
@voot: w kupie siła na, razie sytuacja nie jest jeszcze tak posrana żeby dokonać taktycznego odwrotu, zresztą warto tak się wycofać żeby nie zerwać więzi rodzinnych i sieci powiązań biznesowych żeby nie był to chaotyczny odwrót tylko trzymać szyk,
@voot: niestety Mirku za powstanie dowbor-muśnickiego, ojciec mojego wujka został skazany na gułag przeżył 3 tygodnie, a mój wujek jego siostra, i matka na Sybir, od czasów bitwy pod chocimiem walczyliśmy za ten kraj, prze robiliśmy zabory, bitwę warszawską na bagnetach poparliśmy Piłsudskiego, zaliczyliśmy Katyń, studia techniczne, z prawa czy medycyny, ekonomii, to żaden wyczyn na kilka pokoleń wstecz, system totalitarny charakteryzuje się chęcią do kontrolowania każdej dziedziny życia, a rozwój