Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
No cholera jasna. Codziennie psikamy młodą jakimś preparatem antywesz bo są z tym problemy w przedszkolu.
Oczywiście dziś zaczęła się drapać i od razu z 10 sztuk znalazłem na głowie.
Szybka akcja z szamponem, później jakiś roztwór który trzeba trzymać godzinę na włosach, pranie pościeli, ubrań i co tylko się da.
Coś jeszcze mozna zrobić czy pozostaje się modlić do potwora spaghetti?

#rodzicielstwo #tatacontent #dzieci #przedszkole
  • 17
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Dolan: któreś dziecko musi mieć z tym większy problem i wątpię, że wszyscy zrobią taką akcję. Przedszkole kilka razy w roku wywiesza informacje o kolejnych falach wszy i jak widać niektórzy mają to chyba w dupie (°°
@virusriddle: Grupowe sprawdzanie nie jest dobre. Nauczyciel nie myje rąk pomiędzy dziećmi tylko leci jedno po drugim i może nieświadomie przenieść jajeczka na inne dzieci. Ja nie wyraziłam zgody, żeby moje dziecko było w przedszkolu w ten sposób sprawdzane
@Natna213 to może robić pielęgniarka, ewentualnie nauczyciela można przeszkolić do tego by robił to poprawnie. Poza tym dzieci same się drapią dotykają i przytulają siebie nawzajem, zabawek i wszystkiego wkoło więc xD jak ktoś ma przenieść to dziecko dziecku prędzej niż nauczyciel.
@kujol: z ciekawości czy prewencyjnie działaliście? Macie zwierzęta?

Ja używam na dzieci codziennie rano 'w sezonie' SoraProtect i jak na razie czysto.

Generalnie pranie/pranie/pranie :-/

Za dzieciaka miałem raz mi mi umyli włosy w domu i jakiś worek na głowie kazali nosić kilka godzin.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kobrys13: sora protect przed wyjściem do przedszkola. Zwierząt nie ma.
Codziennie czyste ubrania prane w programie 60st z funkcją pary
sora protect przed wyjściem do przedszkola. Zwierząt nie ma.

Codziennie czyste ubrania prane w programie 60st z funkcją pary


@kujol: no to podobnie z tym że piorę na 40C ale potem suszę 3h

Bardzo mi przykro, mam nadzieję że wasz przypadek to błąd statystyczny i to jedyna taka sytuacja jaka was spotka.