Wpis z mikrobloga

#mechanikasamochodowa #lpg #motoryzacja #samochody #corsa #opel #kiciochpyta

Mireczki, miałem wczoraj dziwną akcje z autem ;) Pacjent: Corsa D, 1.2 z fabrycznym LPG.

Zbliża się zima wiec przy okazji robienia dłuższej trasy stwierdziłem że zużyje starą benzynę (ostatni raz tankowałem w czerwcu, LPG napędza te bestie na codzień). Po 400km, milimetry przed zapaleniem się rezerwy, przełączyłem na gaz i wesoło jechałem dalej. Zauważyłem ze pomimo pracy na podtlenku gazotu, wskazówka poziomu paliwa spada. Do tego stopnia ze zaświeciła się rezerwa a po około 70km zaczęła mrugać bo wskazówka praktycznie pokazywała pusty bak.

Zatankowałem 10 litrów dla testu (trochę specjalnie bo akurat wyszło idealnie 69,00 PLN ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) i po odpaleniu wskazówka wskoczyla na pozycje nieco przed połową baku (myśle ze jakieś 20L z 45L oryginalnej pojemności baku).

Pytanie - co się odjaniepawliło? Na LPG nie powinien przecież spalać benzyny (to nie wtrysk bezpośredni a przełączyło się na rozgrzanym silniku w moment - do tego spadł poziom gazu w zbiorniku). Nigdy w sumie nie miałem mniej niż połowy baku benzyny, nie wiem jak wskaźnik się zachowuje ale zakładam ze pokazuje zużycie liniowo. Przełączony był na 100%, od razu słyszałem wtryski gazu (listwa jest głośna) i poziom LPG spadł). Jazda 90-100km/h bo było tłoczno na trasie. Po 30 kolejnych km dolałem do pełna, weszło 27L czyli razem 37L.
  • 6
@chrumkajacycziken: jak widać nie jesteś pierwszym takim przypadkiem a długo nie szukałem

pewnie coś nie zostało uwzględnione w elektronice pod kątem jazdy na lpg, tak jakby wskaźnik paliwa na rezerwie nie był zależny tylko od poziomu pływaka, może po osiągnięciu rezerwy pływak fizycznie nie jest w stanie już niżej opadać i wtedy sobie to liczy na podstawie przejechanych kilometrów? nie ma się czym przejmować, tylko pilnować żeby być ponad rezerwą (
Loginconajmniej4znaki - @chrumkajacycziken: jak widać nie jesteś pierwszym takim przy...

źródło: comment_1667852240G6NhGUscSIpGfRepZnF5rB.jpg

Pobierz