Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 671
Jadę sobie moim 22 letnim gruzem bez ABSa na spokojnie, dostosowuje prędkość do #!$%@? kierunków na drodze zamiast jechać 90 jadę 70 na spokojnie i wtedy wchodzi on, kierowca tira, który musi #!$%@?ć 90kmh bo bez jego dostawy świat się załamie. Mruga długimi cały czas, czeka tylko na odpowiedni moment i wyprzedza mnie na ciągłej prawie spychając z drogi XD. Ja wiem, że się wlokłem, da się szybciej, ale na tym polega odpowiedzialność, aby dobrać odpowiednią prędkość dla swojego auta i stanu pogodowego.

O dziwo osobówkom za mną nie przeszkadzała moja prędkość, ale kierowcy tira już tak XD.

Nie pisał bym tego wpisu, ale gość prawie mnie zepchnął z drogi, przez co się przestraszyłem.

#samochody #bekaztransa
  • 214
@Hfishman1: człowieku, każde auto od średniej półki wyżej świeżo z salonu. Odpalam tempomat adaptacyjny, nawigację, rozpoznawanie znaków i jadę 5 poniżej limitu na znakach, ale mam na to wylane, bo auto jedzie samo i samo sobie skręca. Mam gdzieś tych z tyłu, skoro praktycznie nic nie muszę robić podczas jazdy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@peszmerd: może jeszcze byłem kierowcą TIRa, a o 18 było jasno i nie padał deszcz xD. Ja rozumiem, że brak ABSa nie wpływa pozytywnie na jazdę w deszczu, dlatego dostosowałem prędkość, aby zmaksymalizować bezpieczeństwo.
@EagleOfFreedom: jakim gruzem jechałeś i po jakiej trasie, w jak bardzo złych warunkach?

Bo jak auto masz niesprawne, to się odstawia do mechanika.

Jak kiepsko widzisz, to albo warunki są tragicznie złe, albo masz skopany wzrok i nie powinieneś może w ogóle prowadzić.

Chyba, że ta trasa, to jakieś zawiłe, dziurawe ujstwo.
@EagleOfFreedom A nie myślałeś o napisaniu książki jak to wybierasz się autem kilometr do sklepu we wsi? Odpowiednie przygotowanie, powtórka znaków, ciśnienie opon, apteczka, sprawdzenie drogi na mapach i zdrowaśka
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@cienki137: wszystko masz napisane w komentarzach, ale powtórzę

Almera N16, 19 w stronę Lublina, mocny deszcz, noc i duże prawdopodobieństwo wybiegnięcia zwierzyny na drogę.

W samochodzie nie działa ABS trzeba to zrobić, ale nawet z nim nie odważyłbym się jechać te 90 w tych warunkach. Widzę bardzo dobrze, dopóki nie oślepiają mnie samochody z "homologowanymi" LEDami. Może to kierowca TIRa nie powinien prowadzić? ABS nie jest jednym wyznacznikiem sprawności auta. Niektóre
@Hfishman1: A ilość akcji jak ci wspaniali kierowcy zawodowi się spinali bo jadę prędkością maksymalną nie zliczę. Poza tym znam masę dróg w okolicy, gdzie ograniczenie to 90, bo niezabudowany, ale droga jest przeznaczona max na 70, jest stromo, nawierzchnia mocno zniszczona i pełno zwierząt w lesie. Wtedy jak jadę tam 60 to też stwarzam zagrożenie?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@krzysiu97: wariacie, napisałem ten wpis bo lubię pisać takie gównorzeczy tak jak i wielu innych użytkowników wykopu. Nie spodziewałem się, że wyląduje w gorących. Dziwi mnie, dlaczego marnujesz czas na przeczytanie i skomentowanie go, zamiast go pominąć i zapomnieć. Wróciłeś do niego po dwóch godzinach, aby skomentować ponownie, tylko po co?

Nie myślałeś o napisaniu książki o marnowaniu czasu i konstruktywnej krytyce?
wszystko masz napisane w komentarzach, ale powtórzę


@EagleOfFreedom: sorry, za dużo już komentarzy, dzięki, że streściłeś

Brak absu to i tak uj jak się bałeś zwierzyny, bo jak wywali przed nosem, to i tak nie wyhamujesz. Nie jechałem DK19, ale wydaje się być... w porządku. Jeśli nie było jakiejś mocnej nawałnicy, to po ciemku nie powinno być tak źle.

No ale jeśli czujesz się bezpieczniej, jadąc 70, to jedź 70. Licz