Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 671
Jadę sobie moim 22 letnim gruzem bez ABSa na spokojnie, dostosowuje prędkość do c-------h kierunków na drodze zamiast jechać 90 jadę 70 na spokojnie i wtedy wchodzi on, kierowca tira, który musi z---------ć 90kmh bo bez jego dostawy świat się załamie. Mruga długimi cały czas, czeka tylko na odpowiedni moment i wyprzedza mnie na ciągłej prawie spychając z drogi XD. Ja wiem, że się wlokłem, da się szybciej, ale na tym polega odpowiedzialność, aby dobrać odpowiednią prędkość dla swojego auta i stanu pogodowego.

O dziwo osobówkom za mną nie przeszkadzała moja prędkość, ale kierowcy tira już tak XD.

Nie pisał bym tego wpisu, ale gość prawie mnie zepchnął z drogi, przez co się przestraszyłem.

#samochody #bekaztransa
  • 214
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@EagleOfFreedom: mi oststnio w drodze do domu przed grobbingiem siedział na samej dupie tir przez całą długość terenu zabudowanego (ostre zakręty miejscami 40km/h), a cały czas jechałem wg GPS na granicy limitu prędkości xD
  • Odpowiedz
@EagleOfFreedom:

Jadę sobie moim 22 letnim gruzem bez ABSa na spokojnie


Tu już się powinna skończyć historia, bo dopuszczanie takich j------h złomów do ruchu drogowego powinno być dopuszczane tylko w przypadku przejścia jakichś wyśrubowanych testów bezpieczeństwa, dla jakichś klasyków motoryzacji. A nie dla j------o VW1 z końca ery PRLu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@moskal888: jeśli jechałeś przepisowo a typ wpakował się jadąc 10kmh to jednak wymusił pierwszeństwo, przy wyprzedzaniu się zgadzam im krócej trwa tym jest bezpieczniej.

Ja ci podam przykład z mojej jazdy. Jechałem przepisowo również przez wioskę, teren był pagórkowaty i nagle z za górki wyjeżdża typ, który wyprzedza. Jedzie prosto na mnie, ale dzięki temu że nie jechałem ponad limit szybko zahamowałem i schowałem się na poboczu, dzięki Bogu nie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Hatespinner: XD to 50% samochodów na polskich drogach nadawało by się na złom, bo średnia wieku samochodu w PL to prawie 16 lat. Na wykopie każdy jest programistą 15k i jeździ Mercedesem z salonu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@moskal888: po prostu dałem przykład, gdzie mimo pierwszeństwa zachowanie dozwolonej prędkości umożliwiło uniknięcia kasacji dwóch aut. To takie odwołanie co do wypadku mojego taty, gdzie gość któremu wymusił jadąc dozwoloną prędkością też dał by radę wyhamować.
  • Odpowiedz
@Hfishman1: jak masz olej napędowy zamiast mózgu to dla Ciebie jest taka osoba zagrożeniem. Dla mnie postawa OPa jak najbardziej słuszna, bo zdaje sobie sprawę z możliwości technicznych pojazdu. Nie ma czegoś takiego jak minimalna prędkość, więc Twoje z-----e zasady że jak jest 90 to musisz jechać 90, to stosują tumany które powodują najwiecej wypadków.
  • Odpowiedz