Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 671
Jadę sobie moim 22 letnim gruzem bez ABSa na spokojnie, dostosowuje prędkość do #!$%@? kierunków na drodze zamiast jechać 90 jadę 70 na spokojnie i wtedy wchodzi on, kierowca tira, który musi #!$%@?ć 90kmh bo bez jego dostawy świat się załamie. Mruga długimi cały czas, czeka tylko na odpowiedni moment i wyprzedza mnie na ciągłej prawie spychając z drogi XD. Ja wiem, że się wlokłem, da się szybciej, ale na tym polega odpowiedzialność, aby dobrać odpowiednią prędkość dla swojego auta i stanu pogodowego.

O dziwo osobówkom za mną nie przeszkadzała moja prędkość, ale kierowcy tira już tak XD.

Nie pisał bym tego wpisu, ale gość prawie mnie zepchnął z drogi, przez co się przestraszyłem.

#samochody #bekaztransa
  • 214
@Kismeth: pójdźmy dalej w co, chyba w w atakowanie chochoła xD nigdzie nie napisałem żeby nie wyprzedzać w ogóle, można wyprzedzać - ale wtedy jak są do tego bezpiecznie warunki, a nie jak przeciętny #!$%@? janusz drogowy który musi wyprzedzić JUŻ I TERAZ BO JEMU SIĘ ŚPIESZY
protip, jak ktoś jedzie 70 na ograniczeniu 90 to coś strasznego się stanie jak pojedziesz za taką osobą 70, tak długo aż droga się
@Hfishman1: Oho widze, ze kolega sie nie nauczyl, sie na wykopie 90% uzytkownikow samochodu nie ma, lub jest niedzielnymi kierowcami. Na 50tce jezdza 30, bo tak bezpieczniej, a na autostradzie 70, bo ekonomicznie i bezpiecznie, oczywiscie lewym pasem. Dla nich osoby ktore jezdza szybko, a nie daj boze przekrocza predkosc o 1 km/h, to przestepcy, ktorzy powinni dostawac dozywocie. Zawsze mam z tego straszna beke i kumam czemu tag przegryw i
Jadąc ciężarówką widzisz co jest na przejściach, masz 100% widoczność do przodu i możesz sobie pozwolić jechać szybciej jeżeli nie ma ruchu, to że na znaku jest 50 nie znaczy że to jest prędkość bezpieczna dla tego odcinka tylko tyle że jakiś mietek drogowiec tak sobie wylosował podczas remontu/modernizacji


@Afera_zbozowa: Zgadzam się ale skretyniała policja stoi i suszy w miejscach gdzie wszyscy mają olewające podejście. Miałem przypadki gdzie w terenie zabudowany
@EagleOfFreedom: 6 aut to jak najbardziej sznur.

P.S. jeśli auto fabrycznie nie miało ABSu to git, ale jeśli masz niesprawny ABS, to sobie to ogarnij, bo jazda z jakąkolwiek prędkością większą niż rower jest bardzo niebezpieczna. Auta, które miały ABS, z reguły nie miały korektora siły hamowania (bo to zadanie wypełniał ABS). Bez żadnego z tych dwóch systemów, mocniejsza hamowanie, nawet przy 50km/h może Cię obrócić.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@EagleOfFreedom: jasne, rozumiem Cię w pełni i gratuluję instynktu i wyobrazi, czego brakuje zdecydowanej większości kierowców. W Twojej sytuacji należałoby znaleźć złoty środek, czyli według mnie, jechać z prędkością zbliżona do reszty z zachowaniem sporego odstępu, po to żeby być w stanie wpuścić wyprzedzającego i wyhamować w razie potrzeby.

Sam jeżdżę bardzo dużo i minęło mi jakiś czas temu #!$%@? się na ludzi na drodze, chociaż oczywiście czasem pośle parę #!$%@?ów
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@GaiusBaltar: fabrycznie ABS mam, jest niesprawny i powinienem go naprawić to fakt. Akurat jeśli chodzi o hamowanie awaryjne miałem kilka sytuacji i ani razu nie miałem problemu w zachować prosty tor ruchu. Jako, że tym autem już trochę jeżdżę to mniej więcej wiem jaką prędkość powinienem dobrać aby zminimalizować zagrożenie. Staram się unikać jazdy w deszczu, ale dzisiaj musiałem pojechać. Oprócz ABS hamulce działają poprawnie. Mimo to wiem, że jest to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@cichooo: nie miałem jak zbliżyć prędkość do reszty bo nie jechałem za nikim, a jak wspomniałem wcześniej naprawdę mogli mnie wiele razy wyprzedzić. Moim planem była jazda za jakimś normalnie jeżdżącym tirem albo osobówką z lekko mniejszą prędkością.