Wpis z mikrobloga

Prezes MPK Wrocław skazany! Jeździł tramwajem bez uprawnień!

Znów jest głośno o prezesie MPK Wrocław! Tym razem wyszło na jaw, że Krzysztof Balawejder w środku nocy kierował tramwajem bez uprawnień! Sprawa zakończyła się prawomocnym wyrokiem.

Nagranie z przejażdżki opublikował w sieci sam Krzysztof Balawejder. Na wideo widać, jak rozweselony prezes MPK mknie po szynach zabytkowym tramwajem. Motorniczy na bieżąco instruuje swojego szefa, jak korzystać z maszyny.

– Zaraz będziemy hamować, tak? – upewnia się szef wrocławskiej komunikacji pod koniec nagrania.

Do przejazdu doszło po północy, 10 września zeszłego roku, na odcinku ulicy Piłsudskiego w centrum miasta. Okazało się, że Krzysztof Balawejder złamał prawo, bo nie miał uprawnień do kierowania tramwajem.

Krzysztof Balawejder został obwiniony o to, że kierował tramwajem, mimo że nie miał na to pozwolenia, czyli o wykroczenie. Prawomocny wyrok w tej sprawie zapadł 22 listopada zeszłego roku w Sądzie Rejonowym dla Wrocławia-Śródmieścia:

Sąd uznał obwinionego za winnego dokonania zarzucanego mu czynu i wymierzył mu karę grzywny w wysokości 500 zł oraz zasądził od obwinionego na rzecz Skarbu Państwa kwotę 50 zł tytułem zryczałtowanych wydatków postępowania oraz kwotę 50 zł tytułem opłaty.

Zwróciliśmy się do prezesa MPK Wrocław z prośbą o komentarz w tej sprawie.

– Nie mogę teraz rozmawiać – uciął Krzysztof Balawejder i rozłączył się, zanim zdążyliśmy spróbować umówić się na inną godzinę.


Nie wiem, czy śmieszniejszy jest wymiar kary, czy to, że Budwajzer dokonał #!$%@?

#wroclaw #mpkwroclaw
w.....x - > Prezes MPK Wrocław skazany! Jeździł tramwajem bez uprawnień!

 Znów jest...

źródło: comment_1667518216QWDMN7bjaTQzm4dmIg1AzX.jpg

Pobierz
  • 4