Wpis z mikrobloga

@mykawz300:To nieprawda, bo akurat ja pisałam, że Hance nie brakuje intelektu (przy czym nie pisałam, że jest inteligentna powyżej przeciętnej) A jakoś nie przeszkadza mi to w kibicowaniu Monice. Z tańca może raz sobie zażartowałam, przy aferze majtkowej nawet próbowałam ją bronić więc nie wiem skąd taki wniosek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Karynka2_0: A ja pisałam że Hanka nie jest inteligentna tylko cwana. Inteligentna osoba wiedzę i umiejętności kojarzenia faktów wykorzystuje do rozwiązywania problemów, przewidywania konsekwencji, przygotowania długofalowej strategii działania. Cwana osoba nie myśli przyszłościowo, ogranicza się do rozwiązywania problemów za pomocą krótkofalowych taktyk, nie zawsze biorąc pod uwagę wszystkie konsekwencje swoich działań zarówno dla siebie i innych.
@GdziesTamChcem: no a dla mnie to akurat nie są wyznaczniki. Przy czym poznałam w życiu trochę ludzi, gdzie braki intelektualne to już naprawdę problem. Na tyle, że utrudniają codzienne funkcjonowanie a czasami podjęcie jakiejkolwiek samodzielnej decyzji graniczy z cudem a sporo informacji (podanych prostym językiem) osoba nie jest w stanie przetworzyć. Poza tym kto pisze o „naprawdę inteligentnej” (czyli w domyśle ponadprzeciętnie inteligentnej?)? Mamy dwa skrajne bieguny i nie ma nic
@Karynka2_0: pojęcia niektóre wykopki rozróżniają bezbłędnie ale Hanka nie ma ani wiedzy ani inteligencji nawet przeciętnej ani empatii, już nie wspomnę, że mądrością nie grzeszy w teście były tez pytania np o Kanał Panamski gdzie wystarczyło skojarzyć przecież tam są albo pomyśleć: pytanie o trylogię i najgorsze że nawet nie jest zabawna... Tak jak Marek czasem jest wręcz infantylny w swoim rozumowaniu tak dodaje mu to uroku.
No a Hanka prosta
@Karynka2_0: osoba inteligentna powinna być chociażby oswojona z podstawy języka Polskiego , a jej ewidentnie tego brak. Nie wymagam od niej żeby wiedziała co jest stolica Portugalii czy innych państw, bo to nijak ma się do inteligencji, ale osoba inteligentna powinna conajmniej poprawnie posługiwać się językiem Polskim żeby nazwać ja w jakimś stopniu „inteligentna” Dewasta dobrze napisała, ona jest cwana.