Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko195
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

539

Kraków ma coraz więcej długów. Opozycja przypomina epokę Majchrowskiego

Kraków ma coraz więcej długów. Opozycja przypomina epokę Majchrowskiego

Miało być uzdrowienie budżetu Krakowa, a tymczasem magistrat musi zaciągać kolejne pożyczki, by nie zabrakło pieniędzy na pensje motorniczych, urzędników czy pracowników żłobków. Z pożyczek opłaca też rachunki za funkcjonowanie sygnalizacji świetlnej. Jak naprawdę wygląda budżet Krakowa?

Dawser
Dawser
Dawser
z
wydarzenia.interia.pl
dodany: 12.05.2026, 13:39:02
  • #
    krakow
  • #
    polityka
  • 58
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (1)

KRAKOW. PRZEBUDZENIE
jacek-derek
z youtube.com
  • 3

Komentarze (58)

najlepsze

jacek-derek
jacek-derek
12.05.2026, 13:56:07 via Wykop
  • 140
Dlatego Krakusy mają dość tego miernego zarządu w postaci partyjniaczka na fotelu prezydenta miasta i w dużej mierze słabiutkiej rady miasta i już 24 maja odbędzie się REFERENDUM odwołujące miernych pracowników zatrudnionych przez mieszkańców Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa. Jak się pracownik nie sprawdza, to się go zwalnia.
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ostatni_lantianin
ostatni_lantianin
ostatni_lantianin
12.05.2026, 15:38:34 via Wykop
  • 38
@jacek-derek: przecież zaraz będzie zesrańsko uśmięchniętych Krakusów - kto głosuje jest za odwołaniem (nawet jak głosuje przeciw), a kto jest za odwołaniem to pisior, debile nie pójdą, referendum nie będzie ważne i tyle z tego wyjdzie.
  • Odpowiedz
Black_Rabbit_of_Inle
Black_Rabbit_of_Inle
12.05.2026, 16:18:44 via Wykop
  • 24
@ostatni_lantianin: no nie wiem, imo wygląda jak pewniaczek, dużo pewnie będzie zależeć od pogody

BlackRabbitofInle - @ostatnilantianin: no nie wiem, imo wygląda jak pewniaczek, dużo ...

źródło: 1000002738

Pobierz
  • Odpowiedz
ZjazdDoBazy
ZjazdDoBazy
ZjazdDoBazy
12.05.2026, 15:55:13 via Wykop
  • 102
Czekam na czasy, gdy politycy beda wsadzani do pudla za niegospodarnosc. Polowa elyt poszlaby w pasiaki.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Markadiusz85
Markadiusz85
Markadiusz85
12.05.2026, 17:40:43 via Wykop
  • 20
@ZjazdDoBazy: nieprawda, wszyscy by poszli.
  • Odpowiedz
szaloneneutrino
szaloneneutrino
szaloneneutrino
12.05.2026, 17:43:59 via Wykop
  • 28
@martwa_za_zycia: tak samo jak całe po, ale widzę nadal wolisz partyjne n-----------i zamiast zmian na lepsze
  • Odpowiedz
DEMONzSZAFY
DEMONzSZAFY
12.05.2026, 15:27:22 via Wypiek
  • 47
Opłaca też nadmiarowe ilości gazetek propagandowych ¯\(ツ)/¯

  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

mlotek_to_uniwersalna_odpowiedz
mlotek_to_uniwersalna_odpowiedz
mlotek_to_uniwersalna_odpowiedz
12.05.2026, 18:13:13 via Wykop
  • -3
@DEMONzSZAFY: Nie, to ze swoich pieniędzy

  • Odpowiedz
lldb-123
lldb-123
lldb-123
12.05.2026, 17:33:19 via Wykop
  • 27
Oni tam jakas strefe maja wolną od biedaków, więc powinni być bogaci
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Honoradol
Honoradol
Honoradol
12.05.2026, 17:57:23 via Wykop
  • 22
Sam się nie wybrał.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

bubub
bubub
12.05.2026, 18:16:45 via Wykop
  • 1
@Honoradol: no i nie sam za chwile będzie w---------ł.
  • Odpowiedz
Wyemancypowanykalafiorek
Wyemancypowanykalafiorek
Wyemancypowanykalafiorek
12.05.2026, 18:40:34 via Wykop
  • 9
@Honoradol: został wybrany bo był z jedynej słusznej partii. Beton zagłosuje zawsze tak jak trzeba.
  • Odpowiedz
Duzers78
Duzers78
Duzers78
12.05.2026, 17:32:12 via Wykop
  • 19
Przecież mówił, że w 2030 roku będzie metro w Krakowie.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

M4711v2
M4711v2
12.05.2026, 22:21:12 via Android
  • 12
Już samo to jak KOlesie z innych miast spamują, żeby nie iść powinno Krakowian przekonać do pójścia
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

M4711v2
M4711v2
13.05.2026, 10:28:32 via Android
  • 0
@M4711v2: chciałem jeszcze uzupełnić, że chodzi o osoby jak np. pan były tarnowski żużlowiec, który już w swoim mieście pozałatwiał wszystko i teraz bardzo aktywnie angażuje się w sprawy innych miast ( ͡° ͜ʖ ͡°) takich ludzi nam trzeba xD
  • Odpowiedz
LaurenceFass
LaurenceFass
LaurenceFass
12.05.2026, 17:43:51 via Wykop
  • 9
Kraków to będzie zaraz druga Łódź.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

SuperZenek
SuperZenek
12.05.2026, 19:43:48 via Wykop
  • 8
Ciekawe że trzeba zaciągać pożyczkę na pensję motorniczych ale na pensję urzędników to już bo pewnie na to nie brakuje i nawet na premie się znajdą pieniądze be czemu by nie. Krakusy zróbcie porządek z tymi miernotami u władzy to może wreszcie skończy się ich przeświadczenie że są niedoruszenia a jedyne co muszą robić to dobre wrażenie przed wyborami.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

SuperZenek
SuperZenek
13.05.2026, 00:44:16 via Wykop
  • 2
@ponton: Może dla ciebie jest czymś normalnym zadłużanie miasta które już tonie w długach ale wygląda na to że raczej większość ludzi w takim razie wybiera "nienormalność" i chcieli by ich podatki trafiały tam gdzie są potrzebne by miasto dobrze funkcjonowali, rozwijało się było bardziej przystępne dla mieszkańców a nie na pensję znajomych burmistrza oraz premię, nagrody itp. Miejmy nadzieję że Krakusy odrzucą tą normalność i będą chcieli by nastała
  • Odpowiedz
ponton
ponton
13.05.2026, 09:15:43 via Wykop
  • 0
Może dla ciebie jest czymś normalnym zadłużanie miasta które już tonie w długach


@SuperZenek: Nie zrozumiałeś. Miasto ma w tym roku wykupić (czyt. spłacić) np. 300 mln złotych długu, bo taki jest termin wykupu obligacji. Jeśli ma na to środki, może to zrobić, a jeśli nadal chce przedłużyć ten dług, to musi wemitować nową partię obligacji za 300 mln (lub ciut więcej, w zależności od oprocentowania/popytu). Całkowity dług nie rośnie
  • Odpowiedz

tom-bee
tom-bee
tom-bee
13.05.2026, 12:50:14 via Wykop
  • 3
Mi najbardziej prostuje zwoje narracja że referendum jest zabiegiem niedemokratycznym bo demokratycznie go wybrali i demokratycznie powinien zostać zgodnie z kadencją a jeśli go odwolają to będzie plucie na demokrację xdd gdzieś takie rolki widziałem jak to jakiś młodzik tłumaczył xdd
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • Strona 1 z 3
  • >

Hity

tygodnia

Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
3170
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
3103
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
3044
[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
2631
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
2618
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #sct
  • #warszawa
  • #pytanie
  • #polska
  • #heheszki
  • #wroclaw
  • #nowahuta
  • #nieruchomosci
  • #referendum
  • #burza
  • #smog
  • #motoryzacja
  • #kiciochpyta
  • #poznan
  • #rower

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking