Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko206
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

533

U Niemca zestaw panelu z bankiem energii za 3k PLN

Fanatyczne rozwiązanie plug and pluy na balkony albo do offgridowego zadupia

testa_di_moro
testa_di_moro
z
x.com
dodany: 12.05.2026, 09:59:54
  • #
    panelesloneczne
  • #
    offgrid
  • #
    energetyka
  • #
    prad
  • #
    ciekawostkizniemiec
  • #
    ciekawostki
  • 186
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (2)

a u nas Jedno ministerstwo dotuje, drugie zakazuje
isiaczek
z wysokienapiecie.pl
  • 97
słowna dwa dni wcześniej: Niemcy mierzą się z problemem nadpodaży energii z OZE
kopyrta
z wykop.pl
  • 36

Komentarze (186)

najlepsze

isiaczek
isiaczek
isiaczek
12.05.2026, 10:39:56 via Wykop
  • 386
a unas pracują w ministerstwie nad zakazem magazynów energii pod przykrywką wymogów technicznych dla budynku
https://wysokienapiecie.pl/118293-przydomowe-magazyny-energii-do-19-tys-zl-dotacji/#Jedno_ministerstwo_dotuje_drugie_zakazuje

Jedno ministerstwo dotuje, drugie zakazuje

Tutaj pojawia się pierwszy problem. Pracujący niejawnie zespół Ministerstwa Rozwoju i Technologii (jego członkowie musieli podpisać dokumenty, że nie wyjawią szczegółów prac legislacyjnych zespołu, co jest nową jakością stanowienia prawa w Polsce) planuje de facto zakaz montażu magazynów energii w domach (wymagane zabezpieczenia, dalece wykraczające poza zabezpieczenia choćby kotłów gazowych czy butli z gazem
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

adrian-wijas
adrian-wijas
adrian-wijas
12.05.2026, 12:06:13 via Wykop
  • 163
@Sztajmes_Nikczemny_Szlifierz: Nie będziesz miał niczego i będziesz szczęśliwy goju. Samodzielność energetyczna jest dla zarządu. A Ty Polaczku masz być jak szczur, w chłodzie, głodzie i b--ń Boże we własnym samochodzie
  • Odpowiedz
isiaczek
isiaczek
isiaczek
12.05.2026, 15:37:43 via Wykop
  • 61
@kwanty: a czemu tworzący te wytyczne mają zakaz wypowiadania się i prace są nie jawne, czemu każdy może mieć w domu szafę pełną ubrań która lepiej się pali niż magazyn LFP? o złej UE to piszesz TY

masz świadomość że magazyn energii dla domku poniżej 100kW czy dla mieszkania 30kW ma średni sens ekonomiczny i możliwości stabilizacji sieci nie istnieją.

masz świadomość że auta elektryczne mają aku większe niż 50kW
  • Odpowiedz
ArnoldZboczek
ArnoldZboczek
12.05.2026, 12:19:51 via Wykop
  • 204
Ale że tak bez odprowadzania podatku, akcyzy, vatu, opłat przesyłowych i pięciuset innych można sobie tak prąd swój używać? (ʘ‿ʘ)
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

PIAN--A_A--KTYWNA
PIAN--A_A--KTYWNA
12.05.2026, 12:47:19 via Wykop
  • 70
@ArnoldZboczek:
PIAN--A_A--KTYWNA - @ArnoldZboczek:

źródło: no-pernalonga

Pobierz
  • Odpowiedz
blargotron
blargotron
12.05.2026, 19:13:32 via Wykop
  • 15
@ArnoldZboczek: Podatku od słońca.
  • Odpowiedz
GhostDragonL32
GhostDragonL32
GhostDragonL32
12.05.2026, 13:40:37 via Wykop
  • 119
Sporo ludzi kupuje to na dzialki, ktore sa bez prądu - to się nie ma zwracać tylko dawać prąd. Taki trochę inny mindest niż u nas. To nie jest po to żeby uciec od normalnego dostawcy prądu tylko w jakims konkretnym celu. Przynajmniej u niemca.
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

testa_di_moro
testa_di_moro
Autor
12.05.2026, 13:47:59 via Wykop
  • 62
@GhostDragonL32: dokładnie to właśnie napisałem w opisie znaleziska. Mam fajną działkę w Świeradowie, z niezagrożonym widokiem na góry, ale mam tam też 40 metrów do mediów. Początkowo myślałem się tam podłączyć do wszystkiego i puszczać turystom, uzyskałem warunki zabudowy, ale coraz mniej mi się chce w to bawić. Za to coraz bardziej myślę o offgridowym siedlisku i do tego to jest właśnie idealnie. Plus koza na zimę i mały agregat,
  • Odpowiedz
NaMoment
NaMoment
NaMoment
12.05.2026, 18:23:38 via Wykop
  • 17
Sporo ludzi kupuje to na dzialki, ktore sa bez prądu - to się nie ma zwracać tylko dawać prąd. Taki trochę inny mindest niż u nas. To nie jest po to żeby uciec od normalnego dostawcy prądu tylko w jakims konkretnym celu. Przynajmniej u niemca.


@GhostDragonL32: Też, ale masa niemców kupuje to by zbić rachunki kWh (bez podatków/transferów/itp) to 33~42 euro centy.

Mam podobny zestaw z baterią i u mnie wychodził
  • Odpowiedz
FLAC
FLAC
12.05.2026, 20:00:06 via Wykop
  • 53
U nas musi najpierw pani Grażynka 70 lat ze spółdzielni dać zgodę na powieszenie czegokolwiek na balkonie xD
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

yuuuuuuiii
yuuuuuuiii
yuuuuuuiii
12.05.2026, 20:01:56 via Wykop
  • 20
@FLAC: Dokładnie. A po co, na co to komu? Jak jest prund z gniazdka? Jakiś kombinator? Nie to co pijący małpki i wieszający klimy bez pytania.
  • Odpowiedz
SeverianPL
SeverianPL
SeverianPL
13.05.2026, 08:47:46 via Wykop
  • 1
zgodę na powieszenie czegokolwiek na balkonie


@FLAC: chyba na elewacji, ale na balkonie?
  • Odpowiedz

w9rT_wv_bIAn37l
w9rT_wv_bIAn37l
12.05.2026, 18:03:13 via Wykop
  • 41
U Niemca zainstalujesz sobie i masz, w Polsce - albo spółdzielnia nie wyraża zgody i będzie walczyć do upadłego, albo sąsiadowi przeszkadza bo on nie ma to ty też nie miej, albo miejskim samozwańczym aktywistom psuje krajobraz.
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

jutubowy_kot
jutubowy_kot
jutubowy_kot
12.05.2026, 18:53:28 via iOS
  • 30
@w9rT_wv_bIAn37l: tymczasem rzeczywistość w Polsce: ludzie montują sobie klimatyzatory w bloku nie pytając nikogo zdanie, w sposób jak im wygodnie. Myślisz, że w tym przypadku byłoby inaczej? Przypadków samowoli jest dużo więcej w tym kraju niż tych zmyślonych historii o „aktywistach”.
  • Odpowiedz
Morf
Morf
12.05.2026, 18:54:32 via Wykop
  • 38
@w9rT_wv_bIAn37l: Niemcy, kraj znany z wolności robienia co się chce, oraz całkowitego braku regulacji i biurokracji. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
blargotron
blargotron
12.05.2026, 19:14:19 via Wykop
  • 32
Czy magazyn energii to fancy określenie na akumulator?
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Myslovitz
Myslovitz
12.05.2026, 19:41:18 via Android
  • 31
@blargotron: nie do końca bo to nie sam akumulator tylko konkretny do tego zastosowania akumulator lifepo4, który jest o niebo stabilniejszy i bezpieczniejszy od zwykłych, upchaną całą elektronike do ładowania z 230v, wyjścia na panele, przetwornica na 230v, czesto jeszcze wyjścia 12v i USB itp
  • Odpowiedz
Myslovitz
Myslovitz
12.05.2026, 19:49:20 via Android
  • 4
@blargotron: jakby tam były Lion to by połowę taniej kosztowało. Aku lifepo4 to akurat tutaj większość ceny
  • Odpowiedz
ukradlem_ksiezyc
ukradlem_ksiezyc
12.05.2026, 20:59:28 via Android
  • 20
W Polsce się nic nie opłaca bo zawsze pojawia się jakaś tajemnicza zagramaniczna sfera wpływu i naraz u nas się nie da z powodów ekonomicznych, podatkowych, klimatycznych, ekologicznych, środowiskowych czy przeciwpożarowych.

No ale Polska przecież nie jest kolonią

(╭☞σ ͜ʖσ)╭☞
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

remul
remul
13.05.2026, 08:42:50 via Wykop
  • 1
@ukradlem_ksiezyc: ten zestaw teoretycznie spełnia wszystkie wymogi żeby niczego nie trzeba było nigdzie do urzędu czy straży pożarnej zgłaszać. Jedyna jazda może być ze spółdzielnią (o powieszenie tego na balkonie) i z instalacją elektryczną, bo bez dobrego uziemienia można sobie krzywdę zrobić, a sporo budynków w Polsce ma jeszcze instalacje na dwóch kablach co przy PV jest słabym pomysłem.
  • Odpowiedz
nazir
nazir
nazir
12.05.2026, 19:51:47 via Wykop
  • 20
Ja zbudowałem sobie mały offgrid , akumulator 4kWh 24V (1000 zł) , dwa panele 400W na balkonie (2x300zł) , przetwornica 2000W pełny sinus (400 zł) , MPPT (250 zł). Całośc kosztowała mnie 2250 zł . Pracuje u mnie 2 lata , produkuje mi koło 700kWh rocznie , wykorzystuję wszystko . Licząc 1 zł za 1kWh , wychodzi mi ze po 3 latach jestem na czysto , dla mnie rewelacja.
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

nazir
nazir
nazir
12.05.2026, 20:20:24 via Wykop
  • 1
@PanieAreczku: Spokojnie , bateria jest w zbiorniku na naboje , blacha 1mm , oczywiście wszystko porządnie skrecone, sprawdzane przy poborze 2kW na kamerze termowizyjnej .
  • Odpowiedz
FLYek
FLYek
12.05.2026, 23:43:32 via Wykop
  • 5
@bobolak: ludzie kupują to nie dla parkowania kasy ;)
  • Odpowiedz

Basiura89
Basiura89
12.05.2026, 10:47:14 via Wykop
  • 18
Ten sam w Polsce pewnie dwa razy tyle
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

wu-jaszek
wu-jaszek
wu-jaszek
12.05.2026, 15:46:23 via Wykop
  • 43
@Basiura89: sam magazyn energii na stronie lidla 3199zł XD
  • Odpowiedz
2serious
2serious
12.05.2026, 18:56:28 via Wykop
  • 14
@Chris_Karczynski: jak się sprawuje dom z Alibaby ?
  • Odpowiedz
tybor87
tybor87
12.05.2026, 12:42:40 via Wykop
  • 12
Czyli zwraca się "już" po min. 2000 cyklach (pełnego) naładowania. 2,2 kWh to zysk jakichś 1,50 zł w energii czynnej. Przy tym kącie nachylenia wydajność paneli 800 Wp będzie maks 500 W w szczycie. Całoroczna produkcja to jakieś 600 kWh (400 zł) maks. Zwrot po min 7,5 roku przy wykorzystaniu 100%. Realnie z----e się po 5 latach, nie zwróci się nigdy.

n---------------a.jpg
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

a665321
a665321
a665321
12.05.2026, 14:25:34 via Wykop
  • 48
@tybor87: czemu liczysz 600kwh jako 400zl?
  • Odpowiedz
kwanty
kwanty
12.05.2026, 15:03:04 via Wykop
  • 106
@a665321: Żeby mu do tezy pasowało że się nie opłaca...
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • Strona 1 z 3
  • >

Hity

tygodnia

Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
3162
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
3081
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
3028
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
2611
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
2335
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #fotowoltaika
  • #energia
  • #ekologia
  • #energiaodnawialna
  • #survival
  • #pv
  • #kiciochpyta
  • #motoryzacja
  • #prad
  • #elektryka
  • #akumulator
  • #elektronika
  • #oze
  • #panele
  • #przyczepakempingowa

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking