Wpis z mikrobloga

#szczecin nie moje, kradzione z sadola
Jestem sąsiadem tej dziewczyny. Internet obiegło mnóstwo fejków, dlatego wyjaśnijmy kilka spraw:
- Dziewczyna zginęła na miejscu, miała 30 lat
- Wszystkie informacje na temat tiktokowych wyznań i halloweenowych zabaw można wsadzić do kosza
- Dziewczyna siedziała na parapecie kilka minut, w tym czasie zdążyli przyjechać funkcjonariusze policji
- Fejkowa teoria o szantażu przed chłopakiem wzięła się prawdopodobnie z tego, że dziewczyna krzyknęła do policjanta, że jeśli wjedzie na górę to skoczy, ktoś niewyraźnie zinterpretował i powielił fejka
- Podjęła próbę samobójczą ale instynkt samozachowawczy zadziałał i w momencie osunięcia się z parapetu zaczęła walczyć o życie i wołać o pomoc - jest to typowe przy większości prób samobójczych
- Po kilkunastu sekundach jej 15 letnia siostra albo matka wybiegły na korytarz, prawdopodobnie na górze był również jeden z funkcjonariuszy policji, który dwie minuty wcześniej wszedł na klatkę
- Parapet okna znajduje się na wysokości pasa a rama okna jest na tyle wąska, że młoda siostra/ starsza matka nie miały wystarczająco siły aby wciągnąć dziewczynę
- To nie była pierwsza próba samobójcza dziewczyny, od dłuższego czasu zmagała się z depresją/ nerwicą ale nie otrzymała odpowiedniej pomocy
Komentarze o siostrze/ matce, że któraś z nich się powiesiła, to również fejki
- Nawet nie jesteśmy w stanie wyobrazić sobie dramatu, jaki przeżywa rodzina tej dziewczyny. Stulejarze z sadistica, którzy piszą tendencyjne komentarze oceniające samobóczynię, zapewne znieczulają swoje emocje harnasiem i mefedronem. Wow, jaką masz silną psychikę i ciętą ripostę godną sadola ale prywatnie raczej czujesz się jak śmieć ludzki i słusznie!
- Niech ta historia, skłoni nas do refleksji na temat ludzi z zaburzeniami psychicznymi, którzy stanowią 5% społeczeństwa, przy przerażająco niskim poziomie świadomości społecznej i praktycznie nieistniejącej publicznej służbie zdrowia psychicznego. Nikt z nas nie jest na 100% wolny od stanów depresyjnych, chronicznego stresu i sytuacji, które potrafią doprowadzić do targnięcia się na własne życie. Przeciętny człowiek ma przynajmniej jedną (nieudaną) próbę samobójczą w ciągu życia - dbajcie o to, żeby w sytuacji ekstremalnego doła mieć po co i dla kogo żyć - a dacie radę.
Warto nadmienić, że liczba udanych i nieudanych prób samobójczych w Polsce rośnie każdego roku a po pandemii eksplodowała - w szczególności wśród młodych
  • 68
@szynszyla2018:

- To nie była pierwsza próba samobójcza dziewczyny, od dłuższego czasu zmagała się z depresją/ nerwicą ale nie otrzymała odpowiedniej pomocy

Powiedział random z sadola. Wie coś o leczeniu tej dziewczyny? Czy założył, że jak się #!$%@? to wina lekarza/psychologa, bo „mógl coś zrobić!”
Faktem jest, że w ostatniej chwili zapala się dziki instynkt, ciało zaczyna się samo bronić, oblatuje człowieka zwierzęcy strach i broni się, mimo że „świadoma wola”
Po kilkunastu sekundach jej 15 letnia siostra albo matka wybiegły na korytarz, prawdopodobnie na górze był również jeden z funkcjonariuszy policji, który dwie minuty wcześniej wszedł na klatkę


A wcześniej to #!$%@? familiadę oglądali?

No #!$%@? nie klei się, że niby laska miała próbę samobójczą i nawet policja zdążyła przyjechać, ale dopiero po kilkunastu sekundach odkąd zaczęła krzyczeć, to ktoś podbiegł ją chwycić
Niech ta historia, skłoni nas do refleksji na temat ludzi z zaburzeniami psychicznymi, którzy stanowią 5% społeczeństwa, przy przerażająco niskim poziomie świadomości społecznej i praktycznie nieistniejącej publicznej służbie zdrowia psychicznego.


@szynszyla2018: Ale to do normik0w pisz na fejbuczku, tiktoku i innych ich durnych apkach, nie prawilnych przegrywów na wypoku co znają z autopsji xd
Pretensje można mieć tylko do zarządzających tym krajem, że mają swoich obywateli w dupie.


@s---k: Gówno prawda, pretensje trzeba mieć do całego społeczeństwa. Najbardziej za to, że korzystający z pomocy psychiatrycznej są stygmatyzowani na całe życie. Moja różowa jest psychologiem, jestem wyczulony na ten temat, niejeden raz komuś polecałem wizytę u specjalisty i zawsze to samo oburzenie - "ja nie jestem psychiczny!!", "nie rób ze mnie psychola" itd.

Jak się ktoś
Niech ta historia, skłoni nas do refleksji na temat ludzi z zaburzeniami psychicznymi

linijkę wcześniej

prywatnie raczej czujesz się jak śmieć ludzki i słusznie

Opinia zdyskredytowana. Jeżeli OP z Sadisitca chcę realnej poprawy, niech zacznie najpierw od siebie przestając wyzywając ludzi dotkniętych owym problemem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@szynszyla2018:


Przeciętny człowiek ma przynajmniej jedną (nieudaną) próbę samobójczą w ciągu życia


Że co? :OO ciężko aż w to uwierzyć, wokół widzę tylko szczęśliwych ludzi ehh

@raison_detre: To jest totalna głupota wyssana z dupy. Ciekawe co to niby ten przeciętny człowiek?

Człowiek który chce realnie popełnić samobójstwo jest w stanie zrobić to skutecznie za pierwszym razem. Reszta jedynie próbuje wołać o pomoc.