Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Powiedzcie mi czy te zarobki programistów to żart i fikcja? Zarabiam 5000 brutto jako programista z 2-letnim doświadczeniem gdzie zmieniłem pracę rok temu i nie dostaję od roku podwyżki. Nie wiem czy nie pisać za miesiąc podania o podwyżkę aby na styczeń zarabiać jak człowiek co najmniej te 6k-7k brutto. Bo licząc nadgodziny, praca zdalna gdzie opłacam prąd i internet to wychodzi przy minimalnej 3600 brutto za rok, że 5000 to taka... pensja minimalna. We wcześniejszym Januszsofcie zarabiałem 4000 brutto. Nie widzę żebym coś robił źle, bo wszystko ogarniam w temacie. Nawet robię nadgodziny. I to w korpo a nie w januszexie.

Zmiana pracy? Wysłałem 20cv gdzie jestem ideolo kandydat. Praktycznie wszyscy pracodawcy się odzywają. Widełki wszyscy pracodawcy średnio mówią 10k-17k. Oczywiście niektórzy z nich wymagają wiedzy murarza-tynkarza-akrobaty. Spoko, tylko szkoda że zamiast dać się wykazać w firmie wolą zadawać suche pytania które trzeba rozwiązać w teorii a nie w praktyce gdzie mi idzie lepiej po których określają pracownika. A jak nie odpowiesz na jedno pytanie to jesteś słaby. Ale jednak są pracodawcy którym imponuję swoją wiedzą.

Ok, wracając do zarobków. Podaję dolną granicę. Tam może dociągnę do wykopowego 15k po pewnym czasie. Aplikuje bardzo mało osób na stanowisko, z czego ich porównałem i są gorsi ode mnie. I co? Cisza i spokój. To po co ze mną tracą czas i rozmawiają? Zadzwonię to mówią, że wybrali z większym doświadczeniem. No tak, gdzie 2-letnie doświadczenie do kogoś kto ma 10 lat co najmniej. Jakaś jednostka wysłała. Przecież na tyle ofert co wysłałem CV było mniej kandydatów. Irytujące. Czasami myślę, że dobre zarobki to tylko tak aby "wylansować" firmę. A na CV pracownika zobaczą i wiedzą, że się nie nadaje. Ale pogawędkę strzelą. Spoko.
Znajomi programiści też mimo, iż są dobrzy - kokosów nie mają. Albo mają taką pensję która przechodzi mi koło nosa właśnie. Ale może za krótko szukam, bo 3 miesiące?

#praca #pracait #pracbaza #programista15k

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #636039b9dbaf114ed5dba3a8
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
  • 110
@AnonimoweMirkoWyznania: to sie nazywa wykop vs. rzeczywistosc. Sama czesto mysle czy sie nie przekwalifikowac, ale jak patrze na te stawki to mi sie nie chce. Te 17 k to pewnie dla jakichs wymiataczy, exp 12 lat itd. chociaz sama kojarze kolesia co doszedl w kilka lat do 30 k, ale to na dwa etaty i nie ma w ogole wolnego. Takze tego xD cos za cos.
Powodzenia i sie nie zniechecaj.
Sama czesto mysle czy sie nie przekwalifikowac, ale jak patrze na te stawki to mi sie nie chce


@little_muffin: a ja naiwny myślałem że to nie stawki a predyspozycje i próg wejścia są głównym problemem....

chociaz sama kojarze kolesia co doszedl w kilka lat do 30 k,


@little_muffin: zarobki w it na poziomie 25k brutto są jak najbardziej realne, bez nadgodzin i wielkiego stresu. Wystarczy praca dla zagranicznej firmy przez
@little_muffin: bez przesady, to pensja seniora w normalnej firmie
@AnonimoweMirkoWyznania: ciężko powiedzieć, jaką technologia. Jak jakiś front to może być ciężko, bo konkurencja duża. Dwa lata to wciąż świeża jesteś. Musisz cały czas się rozwijać i słać dalej cv
I przytotowywac się jakoś do rozmów, jak prowadzimy ostatnio z młodymi ludźmi to większość sprawia wrażenie jakby była z łapanki i ma wszystko w de
Nie wiem po co ta ironia, skad Ty mozesz wiedziec jakie mam predyspozycje i jakie progi bym mogla przekraczac...

ale w kraju jest tez masa programistow 5k


@little_muffin: właśnie takie. Miażdżąca większość osób które twierdzą że przekwalifikuje się, tylko dlatego że w it kasa jest dobra, kończy dokładnie tak.
Na ten moment bez doświadczenia, własnych projektów czy chociażby studiów pokrewnych informatyce nie dostaniesz się nawet na staż w sensownej firmie. Będzie
@japycz: zdaje sobie z tego sprawe. Dodatkowo musialabym obnizyc zarobki na 2-3 lata zanim nabiore doswiadczenia, wiec dla mnie srednia opcja... Z drugiej strony w tej branzy bedzie dalsze ssanie, bo pracownikow z fachem w reku brakuje.