Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Powiedzcie mi czy te zarobki programistów to żart i fikcja? Zarabiam 5000 brutto jako programista z 2-letnim doświadczeniem gdzie zmieniłem pracę rok temu i nie dostaję od roku podwyżki. Nie wiem czy nie pisać za miesiąc podania o podwyżkę aby na styczeń zarabiać jak człowiek co najmniej te 6k-7k brutto. Bo licząc nadgodziny, praca zdalna gdzie opłacam prąd i internet to wychodzi przy minimalnej 3600 brutto za rok, że 5000 to taka... pensja minimalna. We wcześniejszym Januszsofcie zarabiałem 4000 brutto. Nie widzę żebym coś robił źle, bo wszystko ogarniam w temacie. Nawet robię nadgodziny. I to w korpo a nie w januszexie.

Zmiana pracy? Wysłałem 20cv gdzie jestem ideolo kandydat. Praktycznie wszyscy pracodawcy się odzywają. Widełki wszyscy pracodawcy średnio mówią 10k-17k. Oczywiście niektórzy z nich wymagają wiedzy murarza-tynkarza-akrobaty. Spoko, tylko szkoda że zamiast dać się wykazać w firmie wolą zadawać suche pytania które trzeba rozwiązać w teorii a nie w praktyce gdzie mi idzie lepiej po których określają pracownika. A jak nie odpowiesz na jedno pytanie to jesteś słaby. Ale jednak są pracodawcy którym imponuję swoją wiedzą.

Ok, wracając do zarobków. Podaję dolną granicę. Tam może dociągnę do wykopowego 15k po pewnym czasie. Aplikuje bardzo mało osób na stanowisko, z czego ich porównałem i są gorsi ode mnie. I co? Cisza i spokój. To po co ze mną tracą czas i rozmawiają? Zadzwonię to mówią, że wybrali z większym doświadczeniem. No tak, gdzie 2-letnie doświadczenie do kogoś kto ma 10 lat co najmniej. Jakaś jednostka wysłała. Przecież na tyle ofert co wysłałem CV było mniej kandydatów. Irytujące. Czasami myślę, że dobre zarobki to tylko tak aby "wylansować" firmę. A na CV pracownika zobaczą i wiedzą, że się nie nadaje. Ale pogawędkę strzelą. Spoko.
Znajomi programiści też mimo, iż są dobrzy - kokosów nie mają. Albo mają taką pensję która przechodzi mi koło nosa właśnie. Ale może za krótko szukam, bo 3 miesiące?

#praca #pracait #pracbaza #programista15k

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #636039b9dbaf114ed5dba3a8
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
  • 110
2 lata expa ogarnięty gość na pozycję mida dostawał nas na początku roku 140/h b2b. Polski oddział korpo.


@WyjmijKija: podajesz przykład ogarniętego gościa, tylko po co?. To tak jakby ktoś cię pytał ile średnio zarabia junior, a ty byś mu odpowiedział, że u was to dali juniorowi 15k bo wymiatał, tylko po co, chcesz się pochwalić płacami w firmie czy ocb? xD
@muchatse: op twierdzi, że jest ogarnięty. 2 lata expa to też ile można być ogarniętym. Poza tym tak kończą frajerzy - ktoś ma 17k, ale to przecież top 10%. Moje 5k to przecież tylko trochę pod średnią, więc jest ok. Prosta droga do gówno płacy.

Celuje się wysoko, bo to realne. Niektóre firmy po prostu więcej dają i nie trzeba być orłem, żeby się tam dostać.
Znajomi programiści też mimo, iż są dobrzy - kokosów nie mają. Albo mają taką pensję która przechodzi mi koło nosa właśnie. Ale może za krótko szukam, bo 3 miesiące?


@AnonimoweMirkoWyznania: kto pracuje dla polskich podmiotów ten się w cyrku nie śmieje ( ͡° ͜ʖ ͡°) nawet nie próbuj zmieniać na kolejnego Polaka
@AnonimoweMirkoWyznania: W jakiejś dziwnej firmie pracujesz, u mnie w robocie programiści na juniora jakieś 3-4 lata temu zaczynali od ok 6k brutto. Ale żeby nie było że to tylko moja firma tak płaci to niedawno rozmawiałem ze znajomymi co pracują w IT (programiści, bazodanowcy, utrzymanie etc.), każdy z nich minimum 3 lata doświadczenia i stawki zaczynają się od 8-9k netto. Co do czasu szukania pracy to się nie przejmuj, czasem trwa
Jeśli Ty po 2 latach masz 5k brutto, to albo jesteś tak cienki, albo to bait. Otaczasz się ludźmi z podobnymi widełkami więc zarobki rzędu 10-20-30k są dla Ciebie fikcją. Dla mnie też były, do czasu :) 3-4 lata doświadczenia w niszowej technologii, po prostu musisz być dobry, mieć odpowiednie skille miękkie (czasem to nawet ważniejsze od tych twardych...), dobrze sprzedać się na interview. Ktoś tu pisał o tym że rekrutacja to
@japycz: zaczynałem jako frontendowiec, później byłem programista PHP backend, później devops i obecnie siedzę w machine learningu, też od strony ops'owej. Wyspecjalizowałem się i za tym przyszły stosowne zarobki. Ale też miałem ogromnie dużo szczęścia i trafiłem do naprawdę dobrej firmy, siedzącej w reklamach.