Wpis z mikrobloga

Ja pier... jak mnie wkurzaja takie janusze, to juz kolejny raz. Wylicytowalem towar w dobrej cenie i od razu wiadomosc ze towar uszkodzony. No to od razu pisze, ze w takim razie prosze wysłac uszkodzony. Oczywiscie teraz sciema juz że towar wystawiony przez pomyłkę. Mowie, ze trudno prosze wysłać. No to koleś pisze, ż nie da rady bo sprzedał się towar pół roku temu i wysyła mi link do archiwum allegro. W linku licytacja i informacja, że nie było ofert kupna XD Piszę do niego, że przecież nikt nie kupił i otworzyłem spór. Facet zaczyna, że towar ma w Polsce, on jest w UK i nie da rady wyslać. No to mowie, że jak jest w UK to jak uszkodził towar, na dodatek ktorego nie ma ponoć bo sie sprzedał na aukcji na której nie było ofert kupnaXD. Nie wrzucam calej rozmowy bo dalej trwa ale zobaczymy jak sie dalej rozwinie. Jakies dobre rady jak to rozegrać?
#januszebiznesu #allegro
Pobierz adam-photolive - Ja pier... jak mnie wkurzaja takie janusze, to juz kolejny raz. Wyli...
źródło: comment_1667221286iArk0QZ2hFAyIlWa8zlDmf.jpg
  • 119
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@adam-photolive: wołaj jak sie rozwinie, bo Allegro zawsze twardo stoi po stronie kupującego. Aczkolwiek tutaj doszło do zawarcia umowy między Tobą, a sprzedającym i jedyne co by Ci zostało to sprawa cywilna.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
miałem tak samo, kupiłem obiektyw (za 20% wartości rynkowej) w licytacji. Gościu nei wysłał bo się zepsuł. Otworzyłem spór na allegro to gównoportal kazał mi spadać i iść do sądu xD

@r4dzik: @adam-photolive: Allegro, jako pośrednik nic z tym nie może zrobić oprócz blokady konta.
To nie z allegro zawierasz umowę a z tym sprzedawcą i możesz się sądzić aby ci to sprzedał jak jednak nie chce.
miałem tak samo, kupiłem obiektyw (za 20 artości rynkowej) w licytacji. Gościu nei wysłał bo się zepsuł. Otworzyłem spór na allegro to gównoportal kazał mi spadać i iść do sądu xD


@r4dzik: @adam-photolive: dokładnie to samo mnie spotkało. Wygrałem licytacje ekspresu do kawy nie jakoś mega okazyjnie, ale jednak 200zl taniej niż średnia cena na Allegro. Tez cudownie się okazalo ze ekspres nie działa i ze nie wyślą. Pożałował Janusz
@adam-photolive: Kiedyś allegro było fajne, bo bez januszerki mogłeś coś kupić, do tego mocno dbali o klienta tj. Stawali po stronie kupującego (lub zwyczajnie mówiąc, tej właściwej).

Jak widać ono też stało się siedliskiem Januszy.
Może kiedyś doczekamy się czasów w których jakiś dobry portal wyrżnie w pień patologiczne olx i allegro.