Wpis z mikrobloga

@BasedMan: Z całym szacunkiem, ale skala obu wojen jest niewspółmierna by je porównywać:
-Bolszewicy byli w stanie zalać całą Europę zniszczoną wojną, Kacapy współczesne nie, co najwyżej zajęliby Ukrainę i anektowali Białoruś,
-Polacy otrzymywali niewielką pomoc w stosunku do Ukraińców, byli znacznie bardziej samodzielni w swoich działaniach,
-Polacy nie dość, że się wybronili, to jeszcze wygrali wojnę odbijając znaczne tereny na wschodzie, które kiedyś należały do RON, Ukraińcy? Nic nie jest
@BasedMan: @Hydrazant:

Na początku XX wieku rosji wystarczyło mieć masę mięsa armatniego z pewnym wsparciem sprzętowym (np. lend-lease) i zalać nim przeciwnika aby mieć spore szanse wygrać (obojętnie czy z Polakami w 1921 czy Niemcami w 1943-44), w XXI wieku to już nie działa.

Ja bym osiągnięć Ukraińców nie umniejszał, bo mieć tak wysokie morale w XXI wieku to legendarna rzecz - mało który Niemiec czy nawet Amerykanin by się
@Phallusimpudicus: Po ukraińcach też mało kto się spodziewał takiego oporu. Według mnie każdy kraj zachodu broniłby się równie zawzięcie. Oczywiście jak teraz nie ma żadnego wroga z którym niemiec miałby walczyć łatwo popaść w pacyfizm. Gdyby jednak ruskie hordy zbliżyły się do Berlina - myślę że znalazłoby się równie dużo chętnych do obrony ilu dzisiaj widać na Ukrainie.
Na początku XX wieku rosji wystarczyło mieć masę mięsa armatniego z pewnym wsparciem sprzętowym (np. lend-lease) i zalać nim przeciwnika aby mieć spore szanse wygrać (obojętnie czy z Polakami w 1921 czy Niemcami w 1943-44), w XXI wieku to już nie działa.


@Phallusimpudicus: Akurat masa ludzka nie działała już w czasie II wojny światowej, Niemcy i tak wszystko kosili z karabinów maszynowych, i tak było głównie w latach 1941-1942. I gdy
Bolszewicy byli w stanie zalać całą Europę zniszczoną wojną


@Hydrazant: Nie byli w stanie, sami byli wyniszczeni I wojną światową jak i prowadzili wojnę domową. Wojna z Polską tak naprawdę sprowadzała się do odzyskania terenów, które jeszcze w 1915 roku były pod kontrolą Rosji. Nie było planów aby iść zająć całą Europę, bolszewia nie miała na to sił, dopiero w latach 40. mieli siły na coś takiego. Ja wiem że fajnie
Bolszewicy byli w stanie zalać całą Europę zniszczoną wojną


@Hydrazant: bzdura, ówczesna banda wygłodniałych obdartusów na taczankach, nigdy nie miała cienia szans na osiągnięcie podboju Europy środkami militarnymi.

Chodziło o połączenie i wsparcie ruchów rewolucyjnych które władzę zdobyć próbowały - Niemcy, bądź próbowały ją utrzymać - Węgry.

Temu cała ta inwazja była tak pośpieszona - czas był na wagę złota, liczono przede wszystkim na wykorzystanie momentum.
Bolszewicy byli w stanie zalać całą Europę zniszczoną wojną

Polacy otrzymywali niewielką pomoc w stosunku do Ukraińców, byli znacznie bardziej samodzielni w swoich działaniach,

Polacy pokonali wielki i złowieszczy imperializm, który zagrażał całej Europie

Polacy byli wtedy młodym, zniszczonym krajem po wojnie, który dopiero tworzył pierwsze fundamenty państwowości. Zniszczona infrastruktura, przemysł i ludzie, którzy byli zmęczeni wielką wojną. Bez przygotowań do kolejnej.


@Hydrazant: wielki i złowieszczy imperializm, bolszewicy którzy byli w