Wpis z mikrobloga

Hej mirko, zauważyłem dość interesujące zjawisko w TV

Jestem teraz U mojej Mamy na wsi ok. 100km od Lublina (nadajnik TV Piaski)

I ok. 19:00 codziennie przestaje działać jeden z multiplexów na którym znajdują się TVN czy Polsat przestają działać, a wszystkie kanały TVP odbierają bez zarzutu w czasie emisji Wiadomości.

Czy wy też jesteście świadkami tego zjawiska czy to czysty przypadek/manipulacja TVP?

#tvp #tvpis #dvbt2 #tvnaziemna #bekazpisu #wiadomosci
  • 55
kiedyś był podobny wątek ale wtedy rozwiązano zagadkę... a przynajmniej ja uznałem to za rozwiązanie a mianowicie w okolicy mieszkał dzidziunio (też wieś) co miał jeszcze stary telewizor lampowy i on go włączał o tej godzinie co powodowało takie zakłócenia w odbiorze u innych współczesnych cyfrowych odbiornikach (interferencja sygnału w danym paśmie). Kuchenka mikrofalowa może podobne dać zjawisko ale dla bezprzewodowych sieci internetowych.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Wowi6: zaobserwowałem to kilka razy, ALE - jakiś czas temu (tegoroczne lato i wcześniej, więc to mogło jeszcze nie być za czasów dvbt2), na dużo krócej (kilkadziesiąt sekund do kilku minut), inny rejon Polski (aglomeracja Chrzanowska w małopolsce). Byliśmy krótko po wymianie dachu, więc tematu nie ciągnąłem (tv nie jest mi do szczęścia potrzebne w sumie), ale ten post przypomniał mi, że takie coś rzeczywiście było.

Aczkolwiek najpewniej to żadna afera,