Wpis z mikrobloga

Hej mirko, zauważyłem dość interesujące zjawisko w TV

Jestem teraz U mojej Mamy na wsi ok. 100km od Lublina (nadajnik TV Piaski)

I ok. 19:00 codziennie przestaje działać jeden z multiplexów na którym znajdują się TVN czy Polsat przestają działać, a wszystkie kanały TVP odbierają bez zarzutu w czasie emisji Wiadomości.

Czy wy też jesteście świadkami tego zjawiska czy to czysty przypadek/manipulacja TVP?

#tvp #tvpis #dvbt2 #tvnaziemna #bekazpisu #wiadomosci
  • 55
@Wowi6: Miałem podobnie. TVP działało zawsze, Polsat albo TVN HD (oba kanały inny MUX) przez tydzień działały, przez kolejny tydzień nie. Próbowałem już wszystkiego, ostatecznie zrezygnowałem z anteny i mam telewizje internetową.
Heh, instalowałem swego czasu klientom antenę tv , wszystko działało, zadzwonili po 2 miesiącach ze brak Polsat-ów, okazało się ze antena nieco zmienika kierunek, najpewniej nie dokręciłem jej zbyt mocno i wicherek napsocił :P
@Wowi6: nie jestem mieszkańcem tamtego regionu, ale możesz powiedzieć czy Twoja Mama ma już telewizorek z dvbt 2 czy jakiś chiński tuner? bo to może być jego wina, miałem taki w kuchni, sam się uruchamiał i sam wyłączał się
@Wowi6: W mojej okolicy lokalny Janusz biznesu założył anteny, by rozsyłać internet bezprzewodowo lokalnie i to właśnie powodowało zakłócenia, ale chyba wszystkich kanałów.
@Wowi6: Możliwe, że to tzw. tropo, czyli warunki do propagacji fal radiowych na dalsze niż normalnie odległości - przez dukty troposferyczne. Zakłóca inny nadajnik nadający na tym samym kanale.

Znam z doświadczenia odbiorcy tv, jeszcze z czasów analogu. Jak się ten syf pojawiał to tylko TVP1 w paśmie VHF dało się oglądać. Za to dało się złapać zagramaniczne staje (Litwa czy Łotwa), nawet teletekst dało się przeczytać.

tu: https://www.dxinfocentre.com/tropo_eur.html prognoza tego
@Wowi6: U mojej mamy podobnie, multipleksy z TVN i Polsat przestały odbierać (w zależności od pory dnia) - TVPiS odbiera bez zarzutu
@Wowi6 nie rób gówno burzy. Skoro masz jeszcze takie coś jak doświetlenie MUX3 na którym jest TVP w ramach zagwarantowania przez pokrycia 100 procent Polski kanałów publicznych. Stację komercyjne tak nie mają bo nie chcą za to płacić im się to nie opłaca. Dlatego lecą tylko z głównych nadajników a nie z doświetlen jak MUX3.