Wpis z mikrobloga

Hej mirko, zauważyłem dość interesujące zjawisko w TV

Jestem teraz U mojej Mamy na wsi ok. 100km od Lublina (nadajnik TV Piaski)

I ok. 19:00 codziennie przestaje działać jeden z multiplexów na którym znajdują się TVN czy Polsat przestają działać, a wszystkie kanały TVP odbierają bez zarzutu w czasie emisji Wiadomości.

Czy wy też jesteście świadkami tego zjawiska czy to czysty przypadek/manipulacja TVP?

#tvp #tvpis #dvbt2 #tvnaziemna #bekazpisu #wiadomosci
  • 55
@Wowi6 u nas od kiedy zmienili nadawanie na dvbt2 telewizor przestał działać, odbiera tylko kanały z TVP, był facet od tv i powiedział, żeby podziękować Kaczorowi bo zabrali nadajnik w okolicy i jest słaby zasięg, są dni lepsze, tak że wszystkie kanały działają ale jak się zaczynają psuć to są tylko kanały TVP
@Wowi6: ty... ale tak zupełnie serio to bylem w malej miejscowości nad morzem (zajebiście małej) odwiedzić babulkę i tez jej odpaliłem tvn a ona mi mówi że nie ogląda bo zacina. No i faktycznie podczas Faktów były zwiechy. Działało co prawda no ale bylo to mega irytujace. A dostawca MultiMedia jakby ktoś pytał
@Wowi6: Ostatnio w faktach z 2 min po 19 puścili mocny materiał o niedudacznikach z rządu i też czarny ekran zarówno na tvn jak i tvn7 (104, 105). Wszystkie inne odbierały bez problemu. Tv kablowa vectra here. Również się zastanawiałem czy to przypadek.
@Wowi6: Zakłócenia pewnie występują cały dzień tylko zostały zaobserwowane dopiero o tej godzinie. MUX-3 TVP nadawany jest w starym standardzie DVB-T w porównaniu do MUX-1/2/6, które są nadawane DVB-T 2. Powoduje to, że do prawidłowego odbioru w nowszym standardzie DVB-T 2 potrzebne są wyższe parametry odbiorcze typu siła i jakość sygnału. Coraz większa sieć BTS telefoni komórkowej LTE/5G w paśmie 700/800MHz powoduje również zakłócenia w tv. MUX TVP nadawany jest także