Wpis z mikrobloga

Nieironicznie nie rozumiem tego całego metaverse.
Co ten Cukier myśli sobie, że ktokolwiek będzie wolał kupić jego gogle za pare kafli i używać ich do symulowania dodatkowego monitora zamiast normalnie kupić drugi monitor i dodatkowo nie wyglądać jak debil?
Albo, że ludzie będą po 8 godzinach gapienia się w monitor, wracać do domu odpalać metaverse i siedzieć tam w barach, oglądać filmy na żywo i grać w gry planszowe ze znajomymi? A no i jeszcze pewnie będą kupować ubrania dla swojego awatara za prawdziwe dolce. No chyba, że ubrania SUPREME NFT to za tysiące prawdziwych dolców. Co on #!$%@? chce sobie club penguin 2.0 założyć?

Autentycznie wyobrażam to sobie w ten sposób, że jak w 2018 były te memy o zamknięciu club penguin to Cukier je zobaczył i pomyślał sobie: "No i zajebiście to jest moja szansa, żeby zrobić to samo tylko gorzej. Tylko muszę tam koniecznie blockchaina #!$%@?ć"
#gielda
  • 29
@olcayn: Teraz to się wydaje absurdalne. Ale według mnie w tym szaleństwie jest metoda.
Znam, bardziej kojarzę ludzi którzy żyją całkowicie na discodrach. Osobniki wyrzucone z jakiegoś powodu z społeczeństwa. W pewnym uproszczeniu społeczność #przegryw. Kreują swoje nowe ja przed kolegami z internetu którzy tak samo jak oni udają kogoś innego i pętla się zamyka.
A teraz prócz czatu głosowego i tekstowego dodaj do tego pewną iluzje fizyczności, jednakże dalej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@olcayn: on ma takie pomysły typu: jak ludzie będą spotykali się w metaverse i tam pracowali, to nie będą tracić czasu na dojazdy do pracy, nie trzeba wynajmować biur, będzie eko i super.
Niedawno był o Joe Rogana i sporo tam o tych jego pomysłach gadał. Słuchało się nieźle, dostępne tylko na Spotify.
Prywatnie życzę całemu metaversowi szybkiego pogrzebu.
@olcayn: Facebook już od dawna umierał, ale jak Cukier wyskoczył z tym pomysłem na metę to już właściwie było pewne, że w ciągu paru lat to będzie trup. Też nie rozumiem czym on się kierował. VR to rynek niszowy i zawsze powtarzałem, że umrze równie szybko jak moda na 3D.
@Krupier: to taki zakład all-in, bo mają na niego zasoby i są pierwsi przed resztą, a pula potencjalnie może być spora, chociaż nawet ciężko tu cokolwiek szacować. Bez wątpienia FB już nie urósłby w użytkowników, do tego ma fatalny PR i jest niemodny wśród młodych, a ograniczenia w założeniach platformy uniemożliwiały jakiś lukratywny pivot, czy chociażby sensowną ewolucję. Nie bez powodu mówi się o Tiktokizacji social mediów, ale czasem po prostu
VR to rynek niszowy i zawsze powtarzałem, że umrze równie szybko jak moda na 3D.


@Krupier: imo jedyna szansa w tym, ze metaverse bedzie jakos działał w NORMALNIE wyglądających okularach. mowiac normalnie, mam na mysli normalnie, nie dziwnie.
@olcayn: ja nie jestem targetem. Przeraża mnie myśl że mógłbym więcej czasu spędzać w necie jeszcze w takiej formie głębiej się w to wchodząc. Poza tym to męczy wzrok. Ale młodzi ludzie po całym dniu w szkole mogą myśleć inaczej. To że ja czy ty nie jesteśmy targetem to nie znaczy że znajdzie się grono odbiorców. Nie mniej jednak myślę że pomysł jest przefinansowany.
imo jedyna szansa w tym, ze metaverse bedzie jakos działał w NORMALNIE wyglądających okularach. mowiac normalnie, mam na mysli normalnie, nie dziwnie.


@maly_ludek_lego: i serio uważasz, że to właśnie wygląd okularów jest tutaj problemem? Przed kim ty chcesz się stroić siedząc przed kompem? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

IMO VR jest skazany na bycie niszową ciekawostką, przynajmniej dopóki nie uda się opracować jakiegoś porządnego interfejsu mózg-komputer. Najlepiej takiego
@croppz: chodzi mi bardziej o to, ze to musialoby byc cos nieinwazyjnego w stylu extended reality, gdzie nosilbys sobie jakies modne okulary zamiast niewygodnego chelmu, w ktorych moglbys chodzic po ulicy, ktore mialyby przydatne funkcje typu pogoda, newsy itd. Taki troche lepszy smartfon. Wtedy ludzie chcieliby z tego korzystac, a nie z wilelkiego chelmu, po zalozeniu ktorego zbiera sie czesci populacji na wymioty.