Wpis z mikrobloga

Nieironicznie nie rozumiem tego całego metaverse.
Co ten Cukier myśli sobie, że ktokolwiek będzie wolał kupić jego gogle za pare kafli i używać ich do symulowania dodatkowego monitora zamiast normalnie kupić drugi monitor i dodatkowo nie wyglądać jak debil?
Albo, że ludzie będą po 8 godzinach gapienia się w monitor, wracać do domu odpalać metaverse i siedzieć tam w barach, oglądać filmy na żywo i grać w gry planszowe ze znajomymi? A no i jeszcze pewnie będą kupować ubrania dla swojego awatara za prawdziwe dolce. No chyba, że ubrania SUPREME NFT to za tysiące prawdziwych dolców. Co on #!$%@? chce sobie club penguin 2.0 założyć?

Autentycznie wyobrażam to sobie w ten sposób, że jak w 2018 były te memy o zamknięciu club penguin to Cukier je zobaczył i pomyślał sobie: "No i zajebiście to jest moja szansa, żeby zrobić to samo tylko gorzej. Tylko muszę tam koniecznie blockchaina #!$%@?ć"
#gielda
  • 29
@croppz: No wlasnie chodzi mi o okulary do extended reality, z ewentualna mozliwoscia wlaczenia VR w razie potrzeby. Samo vr w OBECNEJ formie moim zdaniem sie nie sprawdzi. To musialoby byc cos zdecydowanie bardziej lekkiego i przenosnego, co kazdy chcialby nosic.
@croppz: moim zdaniem cukerberg sie przeliczy. Ja nie mam ochoty kupować vr. Jedeny raz kiedy chcialem miec vr to hl:alyx ale ja to ja. Nie wiem jakim cudem kowalski chcialby kupic vr za 5-10k zlotych, zeby ogladac brzydka morde cukerberga.
@maly_ludek_lego: no generalnie się zgadzamy, może jedynie inaczej definiujemy VR warte uwagi. Augmented czy tam extended reality będzie w naszym zasięgu pewnie góra za jakieś 20 lat, okularki nakładające dodatkowe elementy na normalnie widziany obraz to nie jest aż takie rocket science.

Co innego VR - tutaj żeby zabawa faktycznie miała sens, trzeba by chyba pójść o krok dalej, i sygnał przekazywać bezpośrednio do mózgu. Teoretycznie nic tu nie stoi na
@olcayn: prawdopodobnie cepy stawiaja na kolejne lockdowny.

@xloginlogin123: przegrywy a asocjale to co innego. Asocjale zazwyczaj sami wyszli na margines spoleczenstwa, nie zostali tam zepchnieci. Przegrywy nawet w grach sie czasem boja odezwac a co dopiero w czyms co jest przerosnietym social hubem.

Meta wie, ze w temacie gier kolejnej rewolucji nie zrobi, bo temat VR wciaz kosztuje za duzo i jest ciekawostka, nie nowym standardem (i dopoki po kilku
@HansLanda88: nie zapominajmy, ze jaszczur to wlasnie ostatnio zrobil - byl asocjalem, creepem, wiec postanowil wymyslec ekosystem ktiry zmienil reguly i gdzie z samego tytulu bycia tworca, jest krolem. Tylko ludziom chyba wciaz umyka ze to nie sa lata 2000 i to co przeszlo kiedys teraz juz niekoniecznie pyknie ( ͡° ͜ʖ ͡°)