Wpis z mikrobloga

Mirki weźcie coś doradźcie bo już oszaleję od tej analizy xD

Będzie pierwsze dziecko więc potrzebne auto, raczej chcę nowe w budżecie raty około 1500-2000 zł netto. No i tu zaczyna się dylemat xD

Jako że Audi ma teraz dobrą promocję to najpierw myślałem o Audi A4 Limousine ale problem z wrzuceniem wózka może być więc swoją uwagę przerzuciłem na Audi Q3 ale nie wiem czy nie będzie za małe. Później swoje zainteresowanie przerzuciłem na Skodę Fabię III Kombi i aż tak najgorzej nie jest wyposażone ale trochę to szpetne i już przestają to produkować. Następnie popatrzyłem na Skodę Octavię IV Kombi, która jest nawet fajnie wyposażona: ma czujniki przód/tył, kamerę cofania, LEDy, tempomat, navi, wielofunkcyjną kierownicę czyli w zasadzie to co jest potrzebne do jazdy.

No i dylemat bo koszty są takie:
Audi Q3: 1800 zł netto
Skoda Fabia III Kombi: 1000 zł netto
Skoda Octavie IV Kombi: 1600 zł netto

Co doradzacie? Audi Q3 wydaje się mieć najlepszą cenę/jakość ale trochę obawiam się czy nie będzie za małe. Niby byłem je oglądać ale ciężko sobie wyobrazić czy wózek typu gondola się zmieści do bagażnika i czy z fotelikiem nie będzie problemów. Octavią fajnie się jeździ ale to manual, normalne zegary i nie największy infotainment. W Audi Q3 jest automat, virtual cockpit, elektryczna klapa bagażnika ale właśnie - czy miejsca nie będzie za mało? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#samochody #motoryzacja #skoda #audi #autorodzinne
  • 55
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@matkop89: no siedziałem dzisiaj w Fabii i fakt faktem ma niewiele miejsca z tyłu. Ja usiadłem sam za sobą (gigantem nie jestem) i jeszcze nie dotykałem nogami fotela ale było blisko. W Octavii miałem multum więcej miejsca. Nawet doradca mi mówił że do Fabii może i fotelik (taki na początek z odwrotnym kierunkiem w stosunku do jazdy) z tyłu się zmieści ale trzeba bliżej przesunąć fotel pasażera. Pewnie dałoby się
  • Odpowiedz
@Rst00: Weszły już jakieś nowe promocyjne warunki leasingu klasycznego w Audi czy dalej wychodzi przy 36 miesiącach i 20% wpłaty i wykup 19% finansowanie na poziomie 115% ? Mowa oczywiście o Q3 za ~170k.

Btw. W jakim salonie taka oferta od strzała na ubezpieczenie w cenie 1 zł ?
  • Odpowiedz
@wowo06: wiesz co, ja patrzyłem tylko na Audi Perfect Lease czyli zwrot pojazdu po okresie najmu z jak największą wartością wykupu. Teraz jest promocja czwartego poziomu i wartość końcowa jest ustalana na 69% więc rata jest naprawdę atrakcyjna. Za Audi A4 wychodziła mi kalkulacja 1990 zł netto przy konfiguracji za 181k brutto.

Akurat z tym ubezpieczeniem to był dealer Audi Porsche Poznań Franowo
  • Odpowiedz
@Rst00: Dobrze wiedzieć z tym ubezpieczeniem w kwestii negocjacji w innym salonie. Czyli pewnie nic się nie zmieniło w kwestii leasingu klasycznego jedynie Audi Perfect Lease przywrócili na 4 poziom ? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@wowo06: raczej tak, bo nawet zrobili stronę https://niskarata.audi.pl/ gdzie masz pokazane dostępne egzemplarze i to jak zmienia się cena. Gdyby tam było A4 w kombi to pewnie bym wziął bo bym się zmieścił w limicie ale same limuzyny a kombi dopiero od Audi A6.
  • Odpowiedz
wielkościowo Golf/Leon w hatchbacku


@Rst00: widziałeś Q3 na żywo? to auto nie jest ani praktyczne ani dobrze wykonane ( ͡° ͜ʖ ͡°) ten bagażnik też #oszukujo bo to liczą z tym co jest pod podłogą xD

Skoda Superb Ambition 1.5 TSI + DSG / VW Passat Variant Elegance 1.5 TSI + DSG i będziesz zadowolony, nic lepszego i pojemniejszego nie będzie w automacie w
  • Odpowiedz
widziałeś Q3 na żywo?


@jejfan1: widziałem ale było zaparkowane dość ciasno więc się nie do końca dobrze skupiłem (oglądane na szybko), miejsca na pewno było mniej niż w takiej Skodzie kombi - to jest jasne i z tym nie dyskutuję nawet.

Co do Twoich propozycji no to fajne ale niestety już ponad budżet. Szukam auta dostępnego od ręki i przy takiej konfiguracji z nie ma Superba - jest tylko 2.0
  • Odpowiedz
@Rst00 nie lubię suvów, ale tak mi jeszcze Ateca przyszła na myśl. Większoszy bagaj niż w q3, a nie ma z nią problemów jeśli chodzi o multimedia bo bazuje na Leonie 3. Tak orientacyjnie to jest może Sportage/Tucson bądź cee'd/i30? tylko tutaj manual
Octavia skrzypi ;)
  • Odpowiedz
@Rst00 wait, pasek z 1.5 ponad 2k? oj ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@jejfan1: no niestety, chore czasy

@jejfan1: myślałem o Atece ale nie podoba mi się, ja generalnie za SUVami nie przepadam a jedyne jakie mi się podobają to te ze stajni Audi. Wolę kombi. Konkurencja w stylu ceed/i30 ma dużo gorsze warunki finansowania (brak swoich banków, leasing tylko zewnętrzny) itd.
  • Odpowiedz
@G433N: w zasadzie SUVów (poza promocyjnym Q3) nie brałem pod uwagę bo zazwyczaj nie mają dużo więcej miejsca niż kompakty/kombi i są po prostu podniesione. O ile jeszcze na Kamiqa/Karoca byłby może budżet to Kodiaq to już raczej poza budżetem
  • Odpowiedz