Wpis z mikrobloga

Mirki weźcie coś doradźcie bo już oszaleję od tej analizy xD

Będzie pierwsze dziecko więc potrzebne auto, raczej chcę nowe w budżecie raty około 1500-2000 zł netto. No i tu zaczyna się dylemat xD

Jako że Audi ma teraz dobrą promocję to najpierw myślałem o Audi A4 Limousine ale problem z wrzuceniem wózka może być więc swoją uwagę przerzuciłem na Audi Q3 ale nie wiem czy nie będzie za małe. Później swoje zainteresowanie przerzuciłem na Skodę Fabię III Kombi i aż tak najgorzej nie jest wyposażone ale trochę to szpetne i już przestają to produkować. Następnie popatrzyłem na Skodę Octavię IV Kombi, która jest nawet fajnie wyposażona: ma czujniki przód/tył, kamerę cofania, LEDy, tempomat, navi, wielofunkcyjną kierownicę czyli w zasadzie to co jest potrzebne do jazdy.

No i dylemat bo koszty są takie:
Audi Q3: 1800 zł netto
Skoda Fabia III Kombi: 1000 zł netto
Skoda Octavie IV Kombi: 1600 zł netto

Co doradzacie? Audi Q3 wydaje się mieć najlepszą cenę/jakość ale trochę obawiam się czy nie będzie za małe. Niby byłem je oglądać ale ciężko sobie wyobrazić czy wózek typu gondola się zmieści do bagażnika i czy z fotelikiem nie będzie problemów. Octavią fajnie się jeździ ale to manual, normalne zegary i nie największy infotainment. W Audi Q3 jest automat, virtual cockpit, elektryczna klapa bagażnika ale właśnie - czy miejsca nie będzie za mało? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#samochody #motoryzacja #skoda #audi #autorodzinne
  • 55
@modzelem: co dokładnie słyszałeś? Jedyne co do mnie doszło jak czytałem/oglądałem różne testy to było to że system infotainment potrafi się czasami/często zawiesić. Tam akurat jest 1.5 TSI 150 KM a to raczej dobry i polecany silnik, nie ma już swoich bolączek z pierwszych 1.4 TSI.

Tak naprawdę najbardziej mi się podoba Audi (bo Audi, jednak zawsze to premium) i to że jest tam automat. W przypadku Skody jest manual no
@Rst00: No ja też słyszałem o elektronice ten cały system infotainment pada dość często. Bez niego mało co można zrobić, a długo się czeka na wymianę bo nie ma komponentów.
@modzelem: bagażnik Audi to na papierze 530L, tyle samo ma Fabia III Kombi a Octavia IV Kombi ma 630L ale Octavia ma go przynajmniej wizualnie tak dużego że wydaje się jakby w Audi był jakiś przekłamany.
@GruszkaZembuszka: na Volvo nawet nie patrzę bo to już wyższa liga, tam będzie rata w okolicy 3k netto jak nie lepiej. Co do Superba to w sumie dopiero teraz o tym pomyślałem jak napisaliście z @bartek915, w sumie jest taki jeden u mnie w mieście i rata za niego wynosi 2000 zł netto. Pytanie tylko czy płacenie tyle za Skodę to nie jest overkill. Teraz Audi ma taką promocję że
@Rst00: wiesz, moze i podzielil bym twoje zdanie ale mialem okazje na wakacje siedziec w superb jako pasazer na tylnej kanapie. Przeciez tam jest miejsca jak w limuzynie, wyposazenie tez fajne.
Z taka przestrzenia moj Talisman bylby prawie idealny
@bartek915: nie mówię że nie, tylko że w przypadku Audi jest wyższe pole negocjacji i dodatków np. od strzała zaproponowali mi ubezpieczenie na rok za 1 zł (gdzie nawet nie prosiłem, wartość 4k) więc może jeszcze pakiet przeglądów udałoby się dorzucić. W Skodzie maks co ugrałem to dodatkowe 4 opony zimowe (pewnie około 2k) i musiałbym sam sobie zapłacić 1200 zł za pakiet serwisowy, a ubezpieczenie kosztuje tyle co w Audi
@bocznica: może nie że niewolnikiem znaczka ale jednak w Audi pomimo nieznacznej różnicy w racie (200 zł netto) mam automatyczną skrzynię biegów, wirtualne zegary (dla mnie plus), elektrycznie zamykaną klapę bagażnika itd. Tego w skonfigurowanej Octavii nie ma. No i chodzi o Q3 a nie A3. W A3 masz pojemność bagażnik 380L a w Q3 530L.
@bocznica: no ale jak dostanę więcej za taką samą kwotę jak kwota jest zbliżona a wyposażenie jednak mimo wszystko lepsze w Q3? Biję się z myślami bo naprawdę Octavią mi się dobrze jeździło ale jak pomyślę żeby płacić 1600 zł netto miesięcznie gdzie jest super autem rodzinnym ale jednak ma manuala, zwykłe zegary, brak grzanych siedzeń itd. to tak trochę mi entuzjazm opadł do tego auta.
@Rst00: bagażnik to jedno a jazda z fotelikiem to co innego. W fabi osoba z przodu przed fotelikiem zwyczajnie nie zmieści się.

Jeżeli chodzi o O4 to głównie elektryka i elektronika.
Może nowe są już poprawione, ale te początkowe wymagały ciągłych aktualizacji.
Osobiście nie mam octavi, ale też mam skodę więc na różnych grupach skody czytam co piszą.