Wpis z mikrobloga

Mirki weźcie coś doradźcie bo już oszaleję od tej analizy xD

Będzie pierwsze dziecko więc potrzebne auto, raczej chcę nowe w budżecie raty około 1500-2000 zł netto. No i tu zaczyna się dylemat xD

Jako że Audi ma teraz dobrą promocję to najpierw myślałem o Audi A4 Limousine ale problem z wrzuceniem wózka może być więc swoją uwagę przerzuciłem na Audi Q3 ale nie wiem czy nie będzie za małe. Później swoje zainteresowanie przerzuciłem na Skodę Fabię III Kombi i aż tak najgorzej nie jest wyposażone ale trochę to szpetne i już przestają to produkować. Następnie popatrzyłem na Skodę Octavię IV Kombi, która jest nawet fajnie wyposażona: ma czujniki przód/tył, kamerę cofania, LEDy, tempomat, navi, wielofunkcyjną kierownicę czyli w zasadzie to co jest potrzebne do jazdy.

No i dylemat bo koszty są takie:
Audi Q3: 1800 zł netto
Skoda Fabia III Kombi: 1000 zł netto
Skoda Octavie IV Kombi: 1600 zł netto

Co doradzacie? Audi Q3 wydaje się mieć najlepszą cenę/jakość ale trochę obawiam się czy nie będzie za małe. Niby byłem je oglądać ale ciężko sobie wyobrazić czy wózek typu gondola się zmieści do bagażnika i czy z fotelikiem nie będzie problemów. Octavią fajnie się jeździ ale to manual, normalne zegary i nie największy infotainment. W Audi Q3 jest automat, virtual cockpit, elektryczna klapa bagażnika ale właśnie - czy miejsca nie będzie za mało? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#samochody #motoryzacja #skoda #audi #autorodzinne
  • 55
@Rst00: Najbardziej rodzinna jest octavia i to tak naprawdę zamyka temat xd. Q3 jest małym autem w środku, musisz sam ocenić wizualnie w salonie czy Ci to pasuje. Druga sprawa- na auta z konfiguratora czeka się rok w skodzie, mam nadzieje ze to wiesz. Co do automatu- to już Twoja decyzja. W 1.5 etec skrzynia działa ok, start stop nie denerwuje. Ale już w 2 litrowym dieslu skrzynia denerwuje lagiem i
@modzelem: Q3, pisałem o Q3 a nie o Q4 ( ͡° ͜ʖ ͡°) Q4 nawet nie chcę, drogie, elektryczne, blee. Co do Fabii to wiem właśnie że wtedy miejsce z przodu trzeba przesunąć i ktoś może nie siedzieć komfortowo.
@Jellycrusher: no właśnie Q3 widziałem tylko w salonie, wsiadłem itd. ale na szybko. Umówię się jeszcze na jazdę testową może jutro to się lepiej zorientuje. Co do czasu oczekiwania to wiem dlatego w grę wchodzą tylko auta dostępne od ręki a właśnie mam taką Octavię i Q3 na oku co są dostępne.
@Admast: no tutaj to masz już jakąś wypasową wersję raczej i rata za taką to by była pewnie 2200 zł netto. Jak już przed chwilą patrzyłem na Superba to był najtańszy za 140k i wtedy rata to 2k.
@Rst00: Octavii już nie trzeba się ogólnie bać- tragedię z infotainment ogarnęli w nowszych modelach. Z tego co jeszcze pamiętam z grzebania w konfiguratorach- rata za kombi w Style z hybrydą to było właśnie jakieś 1500zł. Do tego dorzuciłbyś sobie pakiet Selection i masz naprawdę porządny i fajny samochód. Jak chcesz zaszaleć to zdecydowanie polecam pakiet Drive, czyli predykcyjny tempomat- naprawdę swietna sprawa do jazdy w korkach. U siebie mam jeszcze
@Rst00: A wydawalo mi sie ze to calkiem spoko auto. Dostepnosc mala rzeczywiscie. Ale wychodzi nowa werdja 2023 teraz. Aktualnie jezdze meganka3 w kombi ale 6 letnia i se bardzo chwale bagaznik
@Cyk_dwujeczka: no bagażnik jest na pewno mniejszy, to nie ma co nawet dyskutować tylko pytanie czy do takiej wielkości SUVa taki wózek (gondola) się zmieści. Spacerówka to wiem że wejdzie i walizki też ale głównie się rozchodzi o wózek taki bardziej dla niemowlaka.

@Jellycrusher: no mam właśnie ten za 1600 zł netto 1.5 TSI 150 KM tylko że manual ale ma pakiet Selection więc czujniki przód/tył, kamera cofania, przyciemniane szyby
@Rst00: Tempomat nie odpuszcza podczas zmiany biegów. W mieście bezużyteczny, ale szczerze bez ppakietu Drive- i z automatem jest taki sobie(przy 30 się odłącza). Za to na S-kach, A, lub krajówkach, gdzie lecisz za kimś cały czas 70-90-70 działa i jest ok. Ael jak pisałem- możesz zawsze e-teca wziąć- dopłata to chyba tylko 7k, więc jak za dodatkowego kopa przy starcie i automat- całkiem rozsądnie wyceniona opcja.
@Jellycrusher: tylko wiesz, tak jak mówiłem już wcześniej. Nie mogę sobie skonfigurować bo czeka się conajmniej 9 miesięcy na auto co jest nieakceptowalne. Szukam tylko z placu a ciężko o taką dokładnie konfigurację no i tak czy inaczej pojawia się dylemat do której "stajni" iść. Za 2000 zł netto oglądałem też Seata Leona IV Kombi i tam też było dużo miejsca itd. Stylistyka Seata też jest mi bliższa tylko że to
@Rst00: fabia ma mało miejsca z tyłu. Póki dziecko jeździ tyłem to jeszcze spoko, ale później będziesz miał buty w kręgosłup wciśnięte, wiem co mówię ;). Ogólnie samochód jest w porządku, ale nie jako rodzinny.