Wpis z mikrobloga

Niedługo będziemy z kumplem dzwonić do developerów, żeby ich podrażnić i będą te rozmowy wyglądać tak:

-Halo?
-Hossy na nieruchach się zachciało. Taaak?

-Halo?
-Jak tam? Upadłość już ogłoszona? Chciwość wyszła bokiem?

-Halo?
-Co tam? Artykuły sponsorowane nie pomogły?

-Halo?
-Jak tam trend demograficzny w Polsce?

-Halo?
-Co tam? Ukraińcy już kupili wszystkie nieruchy?

-Halo?
-Hehe...Jak tam wasze notowania na giełdzie?

-Halo?
-Co tam? Jak tam wasze kredyty inwestycyjne?

#inwestycje #inwestowanie #nieruchomosci #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #gielda #kredythipoteczny #inflacja #stopyprocentowe
  • 53
tak też zjada inflacja, przemyśl to jeszcze klika razy, dobranoc


@maciss: ja wiem o co ci chodzi ale piszesz głupotę. Jeśli inflacja to 10% rocznie, mam 500k to ile będę miał po 3 latach? 500k? czy jakieś 360k (bo -10% przez 3 lata?)
Będę miał nadal 500k tyle, że nie kupię za nie tyle samo ziemniaków co 3 lata wcześniej.
@maciss: nie do końca się zgadzam bo nieruchomości nie muszą być droższe w skutek inflacji. mogą właśnie spadać bo wysoka inflacja hamuje akcje kredytową a 90% ludzi nie stać na kupno mieszkania/domu za ponad 500k bez kredytu.
Ale fakt, inflacja powoduje spadek wartości pieniądza.
@WhiskeyIHaze: @maciss: @AndyMendy: Jak rośnie inflacja to rośnie presja płacowa i zarobki, a jak przy tym spadają nieruchy to za swoje pensje kupicie coraz więcej nierucha i tyle w temacie.

Wieczny wzrost nieruchów to zabobon, który opowiadają wszyscy szwagrowie przy wódzie, którzy dorobili się na kartoflach i cebuli, a jakbyscie im pokazali jakiś wykres, albo narysowali kreskę przed oczami to gapiliby się jak sroka w gnat i ślinka bym
Jak rośnie inflacja to rośnie presja płacowa i zarobki, a jak przy tym spadają nieruchy to za swoje pensje kupicie coraz więcej nierucha i tyle w temacie.


@Ynfluencer: zgoda.

wieczny wzrost nieruchów to zabobon, który opowiadają wszyscy szwagrowie przy wódzie, którzy dorobili się na kartoflach i cebuli,


@Ynfluencer: to bardziej opowiadają dzieci co się urodziły w okolicach 95+ bo inni pamiętają 2008rok.
@WhiskeyIHaze: @Ynfluencer: Póki co, to ludzie rzucają się na wynajmowane mieszkania, mimo że nie są tanie, tylko wynajem ostro poszedł do góry. Ja to widzę tak, że zagraniczne fundusze inwestycyjne, duże korporacje itp będą kupować całe budynki i wszystko będzie na wynajem czy to hotelowy czy mieszkaniowy.
@WhiskeyIHaze: Ale już walić Polskę. Ludzie myślą, że nieruchy tylko drożeją, albo zawsze zaraz odbija, bo mają ciasne umysły. Spójrzcie na kraje z podobną demografią jak Polska. Ile Szwed, albo Duńczyk kupi nierucha za swoją wypłatę? Ile stoją nieruchy na Ukrainie?
rzucają się na wynajmowane mieszkania, mimo że nie są tanie, t


@maciss: bo ich nie stać na kupno a pod mostem mieszkać nie będą.

Ja to widzę tak, że zagraniczne fundusze inwestycyjne, duże korporacje itp będą kupować całe budynki i wszystko będzie na wynajem czy to hotelowy czy mieszkaniowy.


@maciss: może tak być. Ale najpierw sobie urządza przecenę -50% (może trochę mniej, może trochę więcej) bo chyba nie liczysz, że
@WhiskeyIHaze: @maciss: Będą tylko do pewnego czasu, a potem wyprzedadzą, bo im wyjdzie, że w kraju, będącym umieralnią emerytów nie opłaca im się to. Fundusze też mogą cashowac inwestycje. To, że w coś wchodzą, nie znaczy, że na stałe.

Developerzy was nastraszyli fundami, a wy łykacie.
@WhiskeyIHaze: Czyli jest niedobór mieszkań do wynajęcia.

Jak euro, dolar będzie mocny a złotówka słaba, to nawet przecen nie będą robić, bo dla zagranicznych funduszy będzie tanio, chociaż wiadomo że jak kupują hurtowo to po niższej cenie.
@maciss: Jeśli fund skupuje coś i to w dużej skali i uwierz mi, że patrzy na każdy procent. To nie jest tak, że fund sobie wchodzi w jakieś aktywo, akcje, czy cokolwiek, bo hehe...co tam ileś procent.

Widać, że nie masz wiedzy. Fundy też wiedzą co się dzieje w Polsce i wiedzą, że mogą przeczekać i kupić te nieruchy taniej.

Poza tym Fundy nie kupują w Polsce, tylko w samej Warszawie
Developerzy was nastraszyli fundami, a wy łykacie.


@Ynfluencer: gdzie ja coś łykam?
@maciss: nie wiem czy jest niedobór czy nie bo nie analizuję tego rynku dokładnie.
Jeśli złotówka będzie tania a euro/dolar mocny to w sumie trochę jak przecena dla nich. Bo jak dany nieruch w 2018 można było kupić za $200k a teraz będzie można za $180k to dla nich jest to spadek. Nie ważne, że w 2018 roku