Wpis z mikrobloga

Niedługo będziemy z kumplem dzwonić do developerów, żeby ich podrażnić i będą te rozmowy wyglądać tak:

-Halo?
-Hossy na nieruchach się zachciało. Taaak?

-Halo?
-Jak tam? Upadłość już ogłoszona? Chciwość wyszła bokiem?

-Halo?
-Co tam? Artykuły sponsorowane nie pomogły?

-Halo?
-Jak tam trend demograficzny w Polsce?

-Halo?
-Co tam? Ukraińcy już kupili wszystkie nieruchy?

-Halo?
-Hehe...Jak tam wasze notowania na giełdzie?

-Halo?
-Co tam? Jak tam wasze kredyty inwestycyjne?

#inwestycje #inwestowanie #nieruchomosci #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #gielda #kredythipoteczny #inflacja #stopyprocentowe
  • 53
  • Odpowiedz
@Ynfluencer: chłop najwyżej w tym roku nie kupi najnowszego mercedesa a ty myślisz że mu się dupa pali xdddd #!$%@? wszystkich z firmy odpuści zakupy powyżej miliona i tyle. Wróci koniunktura to wyciągnie wszystkich ryśków z rynsztoka i zacznie trzaskać kawalerki jak przedtem a wy będziecie je kupować jak przedtem i tyle.
  • Odpowiedz
@posepny1: To ty się podszkol, bo głupki najgłośniej szczekają.
Jak nie inwestujesz w to co przynosi dochód, nie traci na wartości, tylko pieniądze leżą to tracisz przez inflację.
  • Odpowiedz
@maciss: stary jakbys sam nie byl dzieciakiem albo glupkiem to bys juz na poczatku zauwazyl ze ktos Cie zlewa bo domysla sie kto jest po drugiej stronie a jeszcze meczysz bule.
Dam Ci tylko taka zagawozdke ale nie odpisuj mi na nia tylko zostaw dla siebie: co jesli ktos ma przykladowo 500k odlozone stricte na mieszkanie i póki nie kupi mieszkania to nie ruszy tych pieniedzy, tez mu je inflacja zjada!?
  • Odpowiedz
@AndyMendy: @nomadicgoogler: Koniunktura nie wróci, bo nikt wam tego nie powie, deweloperzy usilnie pilnują, żeby zamieść tą sprawę pod dywan, ale sytuacja wygląda tak:

W populacji Polskiej największy odsetek osób to osoby w wieku 55-90 lat, które wchodzą w okres największej śmiertelności. Często mają po kilka mieszkań, ziemię domy. Gdy oni zaczną umierać pozostanie mnóstwo pustostanów, na które nie będzie popytu i zawali rynek mieszkań. To prosta kalkulacja.

I zasób
  • Odpowiedz
@AndyMendy: Ptaszyno....ciasne umysły Polaków myślą, że nieruchy to pewne aktywo i możliwy jest na nim tylko scenariusz wzrostu. Wiedza inwestycyjna statystycznego Polaka jest pewnie gorsza niż etiopczyka, czy Eskimosa. Tylko wyssane z mlekiem matki przekonanie o nieruchach, a inne aktywa nie istnieją.

Jak pisałem rok, dwa lata temu, że teraz będzie to co się właśnie dzieje to mnie wyzywali i możesz sobie przejrzeć moje wpisy, bo nic nie usuwałem.

Tak samo
  • Odpowiedz