Wpis z mikrobloga

Pracuje w wojsku za 4k na ręke. Rodzina chce mnie sciagnąć do siebie do Holandii, mieszkanie nagrane, praca niby też. Nigdy nie pracowalem za granicą, sytuacja w Polsce też nieciekawa. Troche sie cykam, 28 latek na karku. Kurde, nie wiem juz sam. Mam troche czasu ( 5 miesiecy ) zeby jezyka sie nauczyc. Jak sie tam żyje Mirasy?
#holandia #pracazagranica #emigracja
  • 121
@lycaon_pictus: No niekoniecznie, w moim zawodzie w Polsce oczekiwano ode mnie wlasnie tego obchodzenia prawa, wyszukiwania kruczkow prawnych i luk. Tutaj takie sugestie sa w najlepszym wypadku uprzejmie odrzucane. A za patologie sie nie uwazam (natomiast prace w moim zawodzie w Polsce juz niestety tak)
Brak asertywnosci uwazam tez za ogolnopopulacyjna ceche, w sumie najmniej widoczna u patoli.
Albo cnota wszechwiedzy, kazdy Polak zna sie na mechanice, medycynie i budownictwie (
@Tylko_Seweryn: BTW. przeglądając posty to większość ludzi patrzy tutaj jednowymiarowo na to jako przygodę. Nie będę Ci nic doradzał, bo to Twoje życie i decyzja, sam jestem w sytuacji kiedy rozważam cały czas zmianę pracy, bo "sie nie rozwijam", więc mogę jedynie napisać jakie pytania ja bym sobie zadał w tym procesie:
- Co chcesz osiągnąć w perspektywie długoterminowej? Odłożyć oszczędności i wrócić po 5-10 latach do PL i kupić mieszkanie/wybudować
@Tylko_Seweryn: Jak masz ogarnięte lokum to warto , jak masz iść na park z polakami nie polecam bo w 90% jest to rynsztok co żyje od wypłaty do wypłaty . W polsce pracowałem na magazynie tutaj na początku też łapałem się byle roboty i te 2000-2200 na ręke eurasków zawsze było . Natomiast po jakimś czasie szukałem pracy gdzie nabiorę doświadczenia i kwalifikacji jakiś co nie jest wcale tutaj takie trudne
@Tylko_Seweryn: mieszkalem, studiowalem i pracowalem w Holandii 7 lat, mam 27lat, napisz na priv jak masz ochote to chetnie cos tam ci poopowiadam.

Ogolnie nie jest zle, ale po dluzszym czasie dotarlo do mnie, ze w tym kraju zyje sie glownie dla pracy, codzienie stoi w w ogromnych korkach i naprawde nie zostaje wiele czasu na zycie. Dlatego wyjechalem

Jesli chodzi o rozrywki to zalezy co lubisz, jak lubisz lazic po