Wpis z mikrobloga

@kubex_to_ja: ciekawe kiedy na wykopie pojawią się takie wpisy i będą oskarżać, że mogli kupować mieszkania/domy w 2020 z bardzo tanim kredytem na początku, ale mówili, że stanieją i ile jeszcze mają czekać bo na razie podrozalo o kilkanascie/kilkadziesiąt %. I nawet jak stanieją o 30% taniej niż w 2020 to kredyt nadal droższy niż w 2020 i stracili wakacje kredytowe xD

można przerobic pastę tego goscia co stracil hajs na
@KakaowyTaboret: Taniejące mieszkania to marzenia ściętej głowy. Zacznijmy od tego ze wiele osób w tym ja w ostatnich latach od momentu rozpoczęcia pandemii pomnożyła swój majątek. W wielu dziedzinach zawodowych zarobki poszły do góry dwu a nawet trzykrotnie. Ja zarabiałem przed pandemia mało a dzisiaj już 2,5x tyle + premie + dodatkowe zlecenia poza praca jak się coś trafi. Nigdy wcześniej nie miałem takiego boosta płacowego.
aniejące mieszkania to marzenia ściętej głowy.


@eskejper: nie no ja spodziewam się obecnie spadków kwartał do kwartału. Szczegół, żę nie spodziewam się spadków rok do roku (na razie) i kompletnie względem roku 2020/2019 ¯\(ツ)_/¯

Bardziej mnie ciekawi czy jeśli ktoś brał na kredyt hipoteczny, a alternatywą był wynajem to czy spadki nie będą i tak na tyle małe, że bardziej sie opłacało brać tańszy kredyt hipoteczny, bo wtedy spłaci się
@KakaowyTaboret: Najśmieszniejsze u spadkowiczów jest to, że będą się tasować do spadków o -5-10% zapominając, że od 2017 wzrost cen mieszkań to +50-80% i do tego w międzyczasie trzeba było wynajmować za +-kilkadziesiąt tysięcy (5 lat po 2k to 120 000 zł - niezły wkład). Współczuję tym, którzy słuchają takich @pastibox @mickpl czy @mookie a potem plują sobie w brodę, bo nie weszli na rynek w odpowiednim momencie.
@bizancjo:

mnie bardziej bawi, czekanie kilka lat na spadkii tasowanie się do spadków czy wzrostu WIBOR czy bo w USA ktos pierdnal i spadło (akurat teraz się odbiło i rośnie i nagle Pasti nie wrzuca przypadek? nie sądzę)

ciekawe czy jak kupują samochód, TV, deskę do prasowania to też sprawdzają ceny kilka lat zamiast po prostu kupić i cieszyć się życiem xD

Kupiłem w 2020 myslac ze dalej będzie spadać, ale
wg. nich lepiej było przez ten czas wynajmować


@KakaowyTaboret: właściwie to ja nie wiem co wg nich byłoby lepiej, bo wprost nie mówią, że wynajmować czyli chyba jednak chodzi o mieszkanie z mamusią ( ͡° ͜ʖ ͡°)
właściwie to ja nie wiem co wg nich byłoby lepiej, bo wprost nie mówią, że wynajmować czyli chyba jednak chodzi o mieszkanie z mamusią ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@bizancjo: jak ktoś ma taką możliwość to IMHO warto sam się zastanawiam nad przenosinami do rodziny (jedna z opcji) ale ciezko porownac kogos kto moze sobie siedziec za pół darmo lub darmo u rodziców, a kogoś kto i tak
po co skoro kupiłeś kwadrat? Z rodziną to najlepiej na zdjęciu, zajedziesz się w imię kilku zaoszczędzonych srebrników.

Ale potem będziesz mógł pisać jak spadkowicz ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@bizancjo:

Sprawy rodzinne. Żona dostała awans na kierownicze stanowisko, ja mam własną JDG. Przydałoby się wsparcie Dziadków zwłaszcza, ze myslimy o 2 Kaszojadzie :)

a kwadrat sprzedam, nawet jak ceny spadną o 30% to i tak sprzedam z
@KakaowyTaboret: mnie bawi to, że każdego kto mówi o spadkach z automatu kwalifikujesz jako kogoś, kto nie ma mieszkania / domu i wynajmuje i czeka by kupić xD

Słodkie to jest, jak bardzo wszystkich wrzucacie w jedną kategorię. Nie walczę z tym, bo i po co ¯\_(ツ)_/¯
Na takiej samej zasadzie ja twierdzę, że jesteś zakredytowany po szyję i śmieszy mnie jak się wijesz za każdym razem, gdy to powiem.
mnie bawi to, że każdego kto mówi o spadkach z automatu kwalifikujesz jako kogoś, kto nie ma mieszkania / domu i wynajmuje i czeka by kupić xD


@mookie:

No to źle napisałem- nie czekasz na spadki, a mówisz, że będą. Mogę poprawić w tabelce i chyba napisałem, że tak zrobię ( ͡° ʖ̯ ͡°) nawet jak nie czekasz, to pod Twoim wpływem i innych wielu jednak może
@KakaowyTaboret xDDD ja traktuje wykop jako portal ze śmiesznymi obrazkami, a ty przeprowadzasz śledztwa i stalkujesz mnie w internecie. Beke mam, ze ci sie chce w takie rzeczy bawić ale kazdy niech se robi na co ma ochote, nic mi do tego. Baw sie dalej, poprostu ja w to nie wchodze xD
@mookie: Nie ja a screeny pokazywał Pasta lub Czerwonka ( ͡ ͜ʖ ͡)

no ale to Ty więcej kłamiesz niż ja wiec odezwał się Pan Wielce Oświecony i dorosły który złapany kilka razy na kłamstwie i gdy był wyjaśniany idzie jeszcze bardziej w zaparte xD a jakie sledztwo? Wpisałem mookie nieruchomosci 2018 i samo się znalazło ( ͡ ͜ʖ ͡)

zabawne,