Wpis z mikrobloga

@kejmilek: po nowym roku zacznie się dodruk euro i dolara... Myślę że Chiny wypuszcza swoje aktywa w dolarach w rynek, bo już prawie wojna... Waluty poleca na łeb na szyję, zyskają właśnie takie żetony jak nasz zł .... Kwestia kilku miesięcy, chyba że np Białoruś lub Rosja odważy się nas zaatakować to jeszcze przez chwilę będzie panika i nasz żeton straci na wartości .
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kejmilek: po nowym roku zacznie się dodruk euro i dolara... Myślę że Chiny wypuszcza swoje aktywa w dolarach w rynek, bo już prawie wojna... Waluty poleca na łeb na szyję, zyskają właśnie takie żetony jak nasz zł .... Kwestia kilku miesięcy, chyba że np Białoruś lub Rosja odważy się nas zaatakować to jeszcze przez chwilę będzie panika i nasz żeton straci na wartości .

@sarcev: i to mi się podoba.
@HlHl no ta, bo inflacja spadnie w 2 miesiące, tutaj trzeba lat chłopie, a wojna na Ukrainie znacząco się do tego przyczyniła po wcześniejszym zamknięciu gospodarki związanym covidem
@kejmilek: Niesamowite, ze 80% ludzi w Polsce, w XXI wieku, nadal nie wie, ze paliwa kopalnane kupuje sie za dolary - i jesli dolar kosztowal 3,80 PLN przed wojna, a dzis kosztuje 4,80 PLN, to cena paliwa musi byc proporcjonalnie wyzsza dzis, od tej przed wojna, choc ich cena w dolarach jest taka sama dzis, jak przed wojna