Wpis z mikrobloga

#seriale #cyberpunk2077 #cyberpunk #alteredcarbon #cyberpunkedgerunners
TL;DR: jeśli lubisz CP2077, to jest serial na Netflixie, Altered Carbon, który przypomina klimatem i zagadnieniami świat CP2077, tylko dzieje się kilkaset lat do przodu(Cyberpunk 2577?;). Jakie inne serial w tym klimacie polecacie?

Zobaczyłem pierwszy sezon Altered Carbon, ma swoje minusy i frazesy typowe dla seriali pod publikę, ale trąci mocno cyberpunkiem(niekoniecznie tym z uniwersum Cyberpunka 2077, choć są pewne podobieństwa).
Jeśli ktoś się wkręcił w klimat gry i anime CP2077, to ten serial można potraktować jak coś co się dzieje w świecie CP2077(tylko kilkaset lat później), ewentualnie w bardzo podobnym alternatywnym uniwersum.

To o co walczył Johnny Silverhand, oraz co spotkało V, w przyszłości tego uniwersum przeszło do porządku dziennego(przenoszenie dusz/świadomości między rękawami:[ciałami innych ludzi/klonami, cyborgami]), oczywiście jako że jest to dystopia świata cyberpunkowego, to takie przenoszenie, a co za tym idzie wieczne życie, jest dla wybranych, powoli odkeljających się od rzeczywistości, traktujących siebie i traktowanych przez biednych jak nowi bogowie.

Gdyby serial miał inny soundtrack(nie jest zły, ale nie psuje do klimatu "naszego" cyberpunka 20777), to można go podciągnąć pod naprawdę bliską..."wariację" na temat dalekiej przyszłość świata CP2077.
Poruszone jest zagadnienie duszy i życia wiecznego. Widać stagnację po skoku technologicznym i ewolucja duchowości/społeczeństwa, po nagłym przejęciu technologii, która kilkaset lat wcześnie pchnęła to wszystko do przodu.
Polecam zobaczyć 2-3 odcinki, by wyczuć czy pasuje wam klimat i zagadnienia. Widać ze serial miał dobry budżet, może był robiony na fali sukcesu The Expanse?
serio, zobaczcie, bo serialu typowo w uniwersum CP2077 raczej się nie doczekam, a nawet jeśli, to nie w ciągu najbliższych kilku lat.
Nie wiem co poszło nie tak, że tylko dwa sezony, może drugi nie był taki ciekawy? Może typowa Netflixowa, kilkuletnia zamuła z robieniem nowych sezonów?
Wiecie coś więcej o nim(bez spojlerów?), czemu tylko dwa sezony, czy planują więcej? Czy książka na której jest oparty jest dobra?
Pozdrawiam
RabarbarDwurolexowy - #seriale #cyberpunk2077 #cyberpunk #alteredcarbon #cyberpunkedg...

źródło: comment_16666300954bTAiEH0TDqUYmsOyOJWLf.jpg

Pobierz
  • 5
@RabarbarDwurolexowy z seriali - to dobre wrażenie robi nowość jakim jest Peryferal na podstawie książki o tym samym tytule Williama Gibsona. Dostępne na Amazon Prime.

Z książek to klasyka cyberpunku czyli Teoria Ciągu i Teoria Mostu Williama Gibsona, a z polskich przychodzi mi na myśl np. Pieprzony los kataryniarza Rafała Ziemkiewicza.
@RabarbarDwurolexowy: książka jest dobra i warto przeczytać. Przynajmniej dwie pierwsze części Modyfikowanego Węgla. Trzeciej chyba nie czytałem ale słyszałem że już słabsza. Potem autor zaczął pisać jakieś gejowskie fantasy z tego co pamiętam i raczej nic ciekawego nie napisał.
Co do serialu to tak średnio, ale fajna scenografia, są fajne momenty i obejrzę do końca, ale książka dwa razy lepsza.