Wpis z mikrobloga

#silownia #mikokoksy #dieta

@DamianParol:

Miraski jak odkwaszacie organizm? Ja nie ukrywam, że jestem mięso/nabiałożercą i zielone warzywa stają mi w gardle (a pozostałe to raczej nie bardzo alkalizują), i szukam teraz sposobu na jakieś proste domowe odkwaszanko.

Czy zastosowanie sody oczyszczonej w ten sposób jest bezpieczne? Słyszałem tez, że bardzo dobrze alkalizuje cytryna i arbuz, jeszcze się pojawił ostatnio jakiś wykop o buraku.

Od bidy by i był może jakiś proszek zasadowy, ale tam pewnie główną substancją alkalizującą jest nadal wodorowęglan sodu.
  • 9
@DamianParol: Ja wiem, że by były lepsze. Czasem zjem w jakiejś mieszance warzywnej. Ale ogółem nie wchodzą mi warzywa wcale.

Co z cytryną? Bo jak cytryna też działa, to chyba lepiej cytryna ;)
@DamianParol: Czy ja wiem, jedna cała cytryna dziennie już jest lepsza niż nic ;) Chodzi o zwalczanie inflamacji bez wciskania warzyw na siłę (to mi tylko kortyzol od stresu podniesie). Sodą można się wspomóc ewentualnie trochę, ale to jest taka bardziej "chemiczna" metoda.
@Khaine: Ja kiszoną kapustę zagryzam kiszonymi ogórkami, więc nawet mi Ciebie nie żal. :D

@jezyk123:

The means of consuming bicarbonate is important, as excessively high doses or rapid ingestion can cause gastric upset due to a reaction between bicarbonate and stomach acid. Bicarbonate should be sipped slowly over a period of a few minutes with a moderate amount of water (500 mL), and the first time bicarbonate is used a
@churagan: To jest raczej logiczne. Duża dawka sody na raz by nam mogła nieźle #!$%@?ć w żołądku. Bodaj taka normalna i bezpieczne dawka to są 3 łyżeczki od herbaty dziennie, każda o innej porze.