Wpis z mikrobloga

Jak Szojgu tak gada z MSZ czolowych krajow, ze Ukraina uzyje atomowki to pewnie Rosja to zrobi. Ta niepewnosc mnie wykancza. Ile miesiecy mozna zyc w strachu nie planujac za specjalnie nic bo nie wiadomo czy nie bedzie trzeba spieprzac z kraju na czas chmury promieniotworczej. Troche siada juz psycha. Chce juz konca tej wojny i zeby w koncu zli ludzie przestali rzadzic tymi czy innymi krajami. Skoro wiekszosc spolecznestwa na swiecie jest "dobra" to jakim cudem krajami rzadza zazwyczaj zli i chorzy umyslowo ludzie żądni władzy?
#ukraina
  • 33
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@corryand: A co takiego planujesz? Ja planuje normalnie, wojna mi to w to nie ingeruje. RuSSki chcą abym się bał i nie planował a ja robię odwrotnie niż oni by chcieli. Wkrótce urlop niedaleko granicy z Ukrainą, nie boję się.
  • Odpowiedz
@corryand: "żeby zło wygrało, wystarczy, że dobrzy ludzie nie zrobią nic" - nie pamiętam kto to powiedział. Co do atomówki - "bojem siem i trzęsem". Nikt nie użyje atomu bo na zgniłym zachodzie przebywają dzieci oligarchów - nie bardzo oligarchowie będą chcieli je atomem odparować.
  • Odpowiedz
@corryand: Na świecie od czasów II W.Ś. zdetonowano już ze 2000 bomb atomowych. W USA poligon znajdował się w stanie Nevada i jakoś nie Las Vegas się nie wyludniło. Jeżeli już tak się obawiasz, że coś do nas zawieje jeżeli dojdzie do zdetonowania brudnej bomby (choć zobacz jakie są na to szanse: nie wiadomo czy wybuchnie, w którą stronę będzie wiał wiatr) to kup sobie trochę maseczek i płaszczy foliowych przeciwdeszczowych.
  • Odpowiedz
@MerAlop: a co innego mozna nazwac niby brudna bomba? Fostorowe juz ruscy uzywali chyba. Raczej o jakiejs chemicznej czy biologicznej broni by tak nie pieprzyli..
@dnasstorm: no np. planuje jakis wyjazd wlasnie zima i latem i nawet nie chce mi sie rozgladac za biletami i hotelami i rezerwowac cokolwiek bo nie wiem co mnie czeka i moze bedzie trzeba pakowac szybko klamoty i gdzies spieprzac na poludnie z daleka od
  • Odpowiedz
@Subtelny_Prostak: przeciez zadna maska ani folia w niczym sie ochroni chyba, ze w zbudowaniu foliowej czapeczki na leb xD
No ja wlasnie czytalem o ogromnej skali nowotworow po wybuchach. Poczytaj o nowotoworach wystepujacych w Polsce po chmurze. Na wschodzie najwiecej bylo i bodajże w Opolu bylo b. duze strzezenie ze ta chmura nad nim wisiala i pelno ludzi dostalo raka i poumierali.
  • Odpowiedz
a co innego mozna nazwac niby brudna bomba?

@corryand: brudna bomba działa na zasadzie rozsiania materiału radioaktywnego dzięki klasycznym materiałom wybuchowym. wsadzasz do pudełka radioaktywny izotop i trochę dynamitu. i cyk, masz brudną bombę.

to jest zupełnie coś innego od tej słynnej atomówki. poczytaj trochę, chłopie
  • Odpowiedz
@camelelajty: to nie moj jedyny problem a jeden z wielu. Ale ten uprzykrza mi jakiekolwiek planowanie czegokolwiek i spokojne zycie. Nawet tak normalne rzeczy jak kupno nieruchomosci czy wziecie hipoteki mija sie z celem bo po co inwestowaccw kraju lezacym przy rosji i najbardziej narazonym na wszelki opad.
  • Odpowiedz
@MerAlop: no wpisalem to, myslalem, ze to okreslenie na typowa atomowke. No ale to moze nie ma takiej sily razebia ale wciaz to bron masowego razenia i ma na celu skazic promieniowaniem teren i doprowadza do chorob poprimiennych. Nie wiadomo tez jak duza bedzie taka brudna bomba a kazdy wybuch raczej niesie za soba jakas chmure ktora moze nad Polske przyjsc...
  • Odpowiedz
@corryand: ziew... Nie, nikt na nikogo atomem nie uderzy. Konflikt zakończy się wygraną tej czy innej strony, za ileś czasu. Kurz opadnie. Serio uważasz, że oligarchia będzie skazywała siebie na śmierć albo swoje dzieci? XD Za kilka lat będą wykopy w stylu "przeżyjmy to jeszcze raz" i tyle( ͡° ͜ʖ ͡°) nie lękaj się, potracili miliardy, ale kolejne rozkradną na spokojnie zapewniając swoim rodzinom bezstresowy byt na
  • Odpowiedz
@corryand: Ja się tak schizowałam na początku wojny. Ale uświadomiłam sobie, że przecież ruscy chcą, żebyśmy się bali. Po to są te ruskie trolle i ich propaganda. Żyj sobie dalej jak zawsze, planuj, wyjedź na wakacje itd. Pomijając spekulacje czy walnie czy nie to i tak ty na to nie masz wpływu, a szkoda psychy, żeby siedzieć i się tym zadręczać jak nic z tym nie zrobisz. Żyj sobie dalej, a
  • Odpowiedz
@camelelajty: tez mam inne problemy tylko w tym momencie akurat uzalam sie nad tym jednym konkretnym ale mam tez inne zmartwienia. Ten poki co jest moim wrzodem na dupie i powoduje mocny niepokoj
  • Odpowiedz
@asiajasiabasia: no mnie na swiecie jeszcze wtedy nie bylo ale moi rodzice juz tak wiec mozna pytac kazdego kto w 86 byl w miare dorosly i ogarnial rzeczywistosc. Wtedy ludzie byli tez wiekszymi ignorantami a potem odbilo sie to na ich zdrowiu. Statystki nie klamia. Zalezy kto gdzie mieszkal i jak sie chronil.
  • Odpowiedz
@corryand: Szukasz sensacyjnych artykułów o skutkach skażenia, w Metro 2033 po wojnie atomowej ludzi zabijały zmutowane pająki o wielkości krowy ale to FIKCJA LITERACKA. Poczytaj trochę naukowych artykułów o promieniowaniu, jeżeli się tego boisz to tym bardziej powinieneś dokształcić się w tym temacie zwłaszcza, że w znaczący sposób ta niewiedza niekorzystnie wpływa na Twoje życie. Niektórzy ludzie kupę lat studiują medycynę by zostać radiologami i na codzień mają styczność z promieniowaniem
  • Odpowiedz
@Subtelny_Prostak: no ale przeciez to wszystko przenika z powietrzem Ci do mieszkania. Poza tym jesli promieniowanie to jedynie przez olowiane 40cm sciany nie przejdzie..
@MostlyRenegade: przeciez najsilniejsze sa gamma ze tylko 40cm olowiowa sciana moze ochronic czytaj. schron atomowy..
@wormik: chcialbym aby tak bylo. W obecnej chwili juz mi wszystko jedbo kto bedzie na tym krymie siedzial (oczywiscie wole by Ukraina) ale marze by tak czy inaczej to sie
  • Odpowiedz