Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mam do was pytanie, bo wy się znacie. Potrzebuję jakiejś opaski która będzie mi służyć do sportu. Biegam amatorsko około 3 razy w tygodniu, czasami 15km, czasami 5km interwały, w zależności jaki tydzień, do tego chodzę na siłownię 2 razy w tygodniu, większość to wielostawowe ćwiczenia.

Chciałbym, żeby opaska pokazywała mi tętno (na tym mi głównie zależy), i może mieć jakieś inne bajery, nie jestem zawodowcem więc, może mnie okłamać czy spaliłem 700 kalorii, czy może 740 xD ( ͡° ͜ʖ ͡°) głównie to podstawowe funkcje, tylko do tego mi jej potrzeba

Do tego, chciałbym to jakoś uporządkować, bo do tej pory to swoje dystanse biegowe mierzyłem google maps i krokomierzem w telefonie xDDD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mam iphone, więc jaką opaskę polecacie i aplikacje, żeby się wszystko ładnie zgrało? Dystans, tętno, czas itp?

Bieganie i siłka dla zdrowia i przyjemności, nie potrzebuję super tytanowego zegarka za 3000 zł do mierzenia nachylenia mojego lewego palca u nogi podczas biegu xDD

Budżet to jak najmniejszy, nie wiem 300 zł? Styknie? 400 zł? Zależy ma na opasce (jakby się dało) nie dużym zegarku.

Wykonalne?

Pozdrawiam Mirki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#sztafeta (51) #biegajzwykopem (31) #sport (19) #garmin (8) #krakow (5) #pytanie (5) #rower (5) #polska (4) #zdrowie (4)
#bieganie #silownia #mirkokoksy #mikrokoksy
  • 20
@Zimny-jak-lod: Apple watch trzeba codziennie ładować baterie jak dodasz aktywność z GPS i słuchawkami to może Cię zawieść.

Garmin i sunto to mogę polecić. Sam zaczynałem od polara do biegania, potem garminy fenix 5 a teraz mam 7 solar.
Garmin mi trzyma około 18 dni z bieganiem takim jaki Ty opisujesz. Do tego appka garmina to coś naprawdę fajnego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Z takim budżetem szukałbym
@Zimny-jak-lod: ja mam Garmina i mogę polecić go z czystym sumieniem. Dodatkowo można sobie ściągnąć plany treningowe do biegania, więc dodatkowy plus. Mój model pozwala też ściągnąć playlisty np ze Spotify i jak idę biegać to zostawiam telefon w domu, nic mi się nie telepie w kieszeniach. Ładuję go mniej więcej raz w tygodniu (a oprócz biegania robię jakieś śmieszne ćwiczenia w domu).
@Zimny-jak-lod: polarów nie używam już od parunastu lat... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Musiałbyś pytać kogoś kto siedzi w polarach.

Z tego co sprawdziłem to ten sam segment jak vivoactive 4/4s.
Ten model ma moja różowa i jest zadowolona, ten mogę polecić nawet używany. Bateria trzyma ładnie jest płatność kartą, możliwość rozbudowy o czujnik, pulsoksymetr i kupa innych bajerów.