Wpis z mikrobloga

@L3gion

Pies i w domu z ogrodem będzie się nudził i męczył, jeżeli opiekun jedyne co robi to troszczy się o jego potrzeby fizjologiczne.

Weź sobie takiego psa, którego potrzeby będziesz w stanie spełnić (aktywny, nieaktywny, mały, duży, starszy, młody, pracujący albo nie itd.). I takiego, który nie będzie wymagał codziennego sprzątania calej kawalerki, jeżeli i tak będzie musiał siedzieć w jednym pokoju z kuchnią, bo się zamęczycie choć i tak będzie
zastanawiam się czy pomieszcze dodatkowe dwie szklanki bo i tak to jest w sumie tylko futerał na człowieka


@Pentylion: U mnie się wszystko mieści i jeszcze trochę ale mam pracę przy biurku + mało gotuje sam + raczej lubię minimalizm. No i mieszkam sam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@L3gion: Pies potrzebuje aktywności a nie ogrodu. Ogród jest fajny bo zawsze można do niego wyjść i się z psem pobawić. Ale sam w sobie niczego nie załatwia. Jak najbardziej można mieć psa w kawalerce tylko trzeba o niego odpowiednio dbać i się przyłożyć do tego by był spokojny a nie szczekał przy każdej możliwej okazji
@L3gion: Możesz mieć każdego psa jakiego tylko chesz, jedynym warunkiem jest to, że będziesz mu musiał poświęcać dużo czasu, i czy na to ciebie stać?
I nie sugeruj się malenkością psa. Ona też są wymagajace i niektóre są w stanie przejść kilometry na spacerze a potem jeszcze biegać z piłeczką.
@L3gion: zależy co chcesz mieć, które piętro. Zasadniczo spoko, ale parę ras odpada. Ja nie mam żadnego problemu z moim 30kg gnojkiem w typie blabradora. Jak ktoś ma domek, to będzie tak mówił, że tylko ogród, co jest prawdą dla np. owczarka środkowoazjatyckiego, podchalana, kaukaza, karelskiego psa na niedźwiedzie (chociaż nie za duży). Wiele ras i tak będzie wolała siedzieć z człowiekiem, chyba, że się jej nie pozwoli, co jest nieporozumieniem
@L3gion: Wytrzymasz 15 lat wyłażenia codziennie z domu na 3 godziny? Nie po drodze do sklepu, nie kilka minut przed pracą. Pół godziny snu krócej rano, później #!$%@? zamiast oglądania serialu. W domu też trzeba robić zabawy węchowe, zabawiac intelektualnie.

Jeśli nie ma się bzika na punkcie psów, to lepiej żadnego nie brać. Te tysiące psów w schroniskach nie są z przypadku.
Wytrzymasz 15 lat wyłażenia codziennie z domu na 3 godziny? Nie po drodze do sklepu, nie kilka minut przed pracą. Pół godziny snu krócej rano, później #!$%@? zamiast oglądania serialu. W domu też trzeba robić zabawy węchowe, zabawiac intelektualnie.

Jeśli nie ma się bzika na punkcie psów, to lepiej żadnego nie brać. Te tysiące psów w schroniskach nie są z przypadku.


@Sharlene: skąd takie pomysły?