Wpis z mikrobloga

#!$%@? mnie januszowatość w mojej firmie
Jako tester #testowanieoprogramowania, mam zadania w jirze które są do mnie przypisywane.

Gdy ktoś mi coś przypisze:
1. mam sprawdzić czy w zadaniu są wszystkie niezbędne szczegóły do testów (nigdy nie ma a masa rzeczy wychodzi w trakcie testowania)
2. napisać ile czasu mi zajmie przetestowanie (wróżenie z kociej #!$%@?)
3. dać znać kierownikowi, że już wszystko wiem i że zrobiłem estymację (tracę czas)
4. kierownik potwierdza, że zgadza się z moją estymacją i mogę zaczynać testy lub nie (#!$%@?, ja bym to przetestował w 15 minut, ale masz 30 - znaj łaskę pana)

I tu się zaczyna istna #!$%@?.
Ja twierdzę, że coś mogę sprawdzić w 1h a kieras kręci nosem i mówi, że max 30 minut.
I się wymieniamy wiadomościami tracąc czas.
A wszystko musi być ze stoperem, bo przecież klient za to wszystko płaci.

Oczekują, że przetestuję 16 zadań w ciągu 8h pracy, jeśli każde zadanie będę sprawdzał 30 minut.

Najlepiej, że rano dostaję 3 zadania a później w ciągu dnia muszę błagać o jakieś tematy do przetestowania, bo firma nie płaci mi za 8h pracy, tylko za czas jaki odnotowałem poświęcając na zadania.
Nie płacą za dyspozycyjność a za zadania jakie przetestowałem. Wszystko chcą na już.

#!$%@?, ma ktoś tak?

#pytanie #januszex #kolchoz #pracbaza #pracait #polska
  • 35
@Urodzony:
task dotyczący instalacji pluginu i jej konfiguracji

ja tu swoim testerskim okiem widzę
- konsultacje z programistą, czy zainstalowanie wtyki będzie kolidować z czymkolwiek
- czy wszystkie opcje we wtyczce działają jak powinny
- tłumaczenia
- masa pierdów dookoła, które zaraz wyjdą jeśli dobrze tego nie przeklikam

oni chcą bym sprawdził, czy wtyczka jest zainstalowana, jeśli tak, to fajrant i módl się o resztę zadań
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@artur-tyminski:

ja tu swoim testerskim okiem widzę
- konsultacje z programistą, czy zainstalowanie wtyki będzie kolidować z czymkolwiek

Eh i potem właśnie widzą w nas inżynierów 2giego sortu.

A po grzyba pytasz deva? Wszystko masz w dokumentacji, a ewentualne problemy wyjdą na integracyjnych i systemowych. Nie ma dokumentacji lub jest niekompletna? Do architekta z tym bo to jego robota...

Już 12 lat w tym siedzę i co rusz słyszę, że "dopytam
@Aten7385: albo stricte produktowe (z reguły trzeba coś umieć) albo duże korporacje i ich produkty na użytek wewnętrzny (niekoniecznie trzeba coś umieć - ale jak będziesz mieć pecha to trafisz do utrzymaniówki w wewnętrznym systemie, którego stack jest starszy niż ty i przeszedł w międzyczasie przez 6 firm zewnętrznych albo po prostu umrzesz z nudów).