Wpis z mikrobloga

Od jakiegoś czasu przeglądam samochody i im dłużej oglądam tym mniej mogę się na jakiekolwiek auto zdecydować i w sumie to już mi się odechciało zmieniać xD A jeszcze nawet nie obejrzałem żadnego na żywo.
Jeszcze jak patrzę na te ceny to mam wrażenie, że rosną szybciej niż dokładam do budżetu.

#motoryzacja #samochody #zalesie
WybuchowyCzajnik - Od jakiegoś czasu przeglądam samochody i im dłużej oglądam tym mni...

źródło: comment_16658319008sdWaB5N25Jtn9B2kRxd7E.jpg

Pobierz
  • 28
@Radiativ: Rocznik jest dla mnie mniej istotny, ale raczej też nie kupię 15 letniego kapcia bo w takim wypadku to lepiej nic nie zmieniać.
Sam już nie wiem czego szukam bo już rozpatruję od skrajności typu peugeot 308 2.0 hdi, przez golfy i inne cuda z 2.0 tdi po a4 b8 3.0 tdi i f31. Ciągła wojna zdrowego rozsądku ze spełnieniem jakichś małych marzeń.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@WybuchowyCzajnik: jakbym czytał o sobie. Wielkie marzenia o używce v70 albo mondeo w benzynie, potem wchodzi człowiek w ogłoszenia i się #!$%@? odechciewa XD
Przebieg jeszcze pal licho, bo jak ktoś przynajmniej uczciwie wpisze te 300k czy więcej, to wiem, że może nie jest to Janusz wąsacz. Ale ceny poszły o 1/6 do góry w kilka miesięcy. Nowsze mondeo (nie mówię o mk5, bo na to jestem znacząco za biedny) to
@Esotiq: żona nie potrzebuje auta bo do pracy ma 1 km i jeździ hulajnogą xD Ja mam za to 20km i auto mieć muszę ale dwa odpadają bo nie ma gdzie parkować.

@buczubuczu: @Grzesiek_astronaut2: aż się boję co będzie jak dojdę do etapu, w którym faktycznie przyjdzie mi już oglądać jakiś konkretne egzemplarze, chociaż do tej pory weryfikacja ogłoszeń zawsze była na tyle dobra, że nie musiałem się męczyć
@WybuchowyCzajnik: Ja przyjąłem prostą strategię. Upatrzyłem sobie konkretną markę, konkretny model, konkretną generację, konkretny limit cenowy i szukałem aut w promieniu 30km na otomoto. Było może kilka, góra kilkanaście ofert. Wyfiltrowałem najlepsze. Byłem w jednym komisie, chcieli mi sprzedać zaniedbane gówno, umówiłem się z jednym typem na oglądanie auta, ale był niezorganizowany i nie doszło do oglądania auta, byłem w drugim komisie i tam już auto było spoko. Chyba po tygodniu
@Speedy: właśnie sęk w tym, że jeszcze trwa burza myśli i finalnie nie wiem co chcę kupić, a jak już coś wymyślę to zostaje 20 samochodów na całą polskę. xD Szkoda gadać, to jak z zaglądaniem do lodówki, po pewnym czasie trzeba urealnić wymagania.
Co nie zmienia faktu, że sytuacja na rynku samochodów używanych jest nie za fajna, nie siedzę w temacie na co dzień ale nawet popularnych modeli jest mniej
@MyOwnWorstEnemy: czasami trafiam na ogłoszenia gdzie są jakieś grubsze naprawy i niby fajnie, bo np dsg czy tam rozrząd zrobiony, a z drugiej strony zastanawiam się kto pakuje 6k w naprawę skrzyni i potem sprzedaje auto. Albo po prostu ma już go dość i to dobry deal albo zrobione byle jak i trzeba się pozbyć wrzoda.
@WybuchowyCzajnik: Czyli Twoim problemem jest niezdecydowanie, a nie oferty :-). IMO powinieneś się zastanowić co jest najbardziej praktyczne w Twoim konkretnym przypadku, ale też spełnia szeroko pojęte kryteria fajnego auta i wtedy celować w konkretne modele.
( ͡ ͜ʖ ͡)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@WybuchowyCzajnik: W Polsce rynek samochodowy i nieruchomości to dwa najgorsze rynki. Też bym zmienił auto i mieszkanie ale jak sobie o tym pomyśle to pewnie z rok bym szukał żeby coś sensownego znaleźć ( ͡° ʖ̯ ͡°)