Wpis z mikrobloga

@Radiativ: Rocznik jest dla mnie mniej istotny, ale raczej też nie kupię 15 letniego kapcia bo w takim wypadku to lepiej nic nie zmieniać.
Sam już nie wiem czego szukam bo już rozpatruję od skrajności typu peugeot 308 2.0 hdi, przez golfy i inne cuda z 2.0 tdi po a4 b8 3.0 tdi i f31. Ciągła wojna zdrowego rozsądku ze spełnieniem jakichś małych marzeń.
  • Odpowiedz
@WybuchowyCzajnik: fajne są ogłoszenia w stylu "auto sprowadzone 3 miesiące temu. Od tego czasu wymieniłem chłodnicę, akumulator, alternator, skrzynię biegów, egr, dpf, regeneracja turbiny, wtryski, amortyzatory, komplet zawieszenia przód. Auto nigdy mnie nie zawiodło, sprzedaję bo żona chce mniejszy" xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@WybuchowyCzajnik: jakbym czytał o sobie. Wielkie marzenia o używce v70 albo mondeo w benzynie, potem wchodzi człowiek w ogłoszenia i się #!$%@? odechciewa XD
Przebieg jeszcze pal licho, bo jak ktoś przynajmniej uczciwie wpisze te 300k czy więcej, to wiem, że może nie jest to Janusz wąsacz. Ale ceny poszły o 1/6 do góry w kilka miesięcy. Nowsze mondeo (nie mówię o mk5, bo na to jestem znacząco za biedny)
  • Odpowiedz
@Esotiq: żona nie potrzebuje auta bo do pracy ma 1 km i jeździ hulajnogą xD Ja mam za to 20km i auto mieć muszę ale dwa odpadają bo nie ma gdzie parkować.

@buczubuczu: @Grzesiek_astronaut2: aż się boję co będzie jak dojdę do etapu, w którym faktycznie przyjdzie mi już oglądać jakiś konkretne egzemplarze, chociaż do tej pory weryfikacja ogłoszeń zawsze była na tyle dobra, że nie
  • Odpowiedz
@WybuchowyCzajnik: Ja przyjąłem prostą strategię. Upatrzyłem sobie konkretną markę, konkretny model, konkretną generację, konkretny limit cenowy i szukałem aut w promieniu 30km na otomoto. Było może kilka, góra kilkanaście ofert. Wyfiltrowałem najlepsze. Byłem w jednym komisie, chcieli mi sprzedać zaniedbane gówno, umówiłem się z jednym typem na oglądanie auta, ale był niezorganizowany i nie doszło do oglądania auta, byłem w drugim komisie i tam już auto było spoko. Chyba po
  • Odpowiedz
@Speedy: właśnie sęk w tym, że jeszcze trwa burza myśli i finalnie nie wiem co chcę kupić, a jak już coś wymyślę to zostaje 20 samochodów na całą polskę. xD Szkoda gadać, to jak z zaglądaniem do lodówki, po pewnym czasie trzeba urealnić wymagania.
Co nie zmienia faktu, że sytuacja na rynku samochodów używanych jest nie za fajna, nie siedzę w temacie na co dzień ale nawet popularnych modeli jest
  • Odpowiedz
@MyOwnWorstEnemy: czasami trafiam na ogłoszenia gdzie są jakieś grubsze naprawy i niby fajnie, bo np dsg czy tam rozrząd zrobiony, a z drugiej strony zastanawiam się kto pakuje 6k w naprawę skrzyni i potem sprzedaje auto. Albo po prostu ma już go dość i to dobry deal albo zrobione byle jak i trzeba się pozbyć wrzoda.
  • Odpowiedz
  • 2
@WybuchowyCzajnik sytuacja na rynku samochodów jest tragiczna xd ceny w tym momencie to żart xd najlepiej to chyba wybrać jeden model jeden silnik i szukać xd ustawić powiadomienia o nowych ofertach i od razu dzwonić
  • Odpowiedz
@WybuchowyCzajnik: Czyli Twoim problemem jest niezdecydowanie, a nie oferty :-). IMO powinieneś się zastanowić co jest najbardziej praktyczne w Twoim konkretnym przypadku, ale też spełnia szeroko pojęte kryteria fajnego auta i wtedy celować w konkretne modele.
( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@WybuchowyCzajnik: W Polsce rynek samochodowy i nieruchomości to dwa najgorsze rynki. Też bym zmienił auto i mieszkanie ale jak sobie o tym pomyśle to pewnie z rok bym szukał żeby coś sensownego znaleźć ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz