Wpis z mikrobloga

Zrobiłem sobie 1,5 miesiąca przerwy od ŚJ i co?
I Sekta Świadków Jehowy dalej poluje na ofiary z Ukrainy i z Polski
~11.10.2022 Warszawa, Hynka, godz. 17:42 (jedna ze stałych miejscówek).

Zacząłem więc od kilku dni praktykować umieszczanie informacji na temat ich działalności w formie "znaków poziomych" (pic rel.).
Dziś pani ze zdjecia strasznie się zmieszała napisem na chodniku i zaczęła pospiesznie zasłaniać potykacz, dopóki druga nie przywołała jej do porządku, aby dalej stała jak słup koło stojaka.
To już mój trzeci taki napis, reakcje są niespodziewane: pierwszą reakcją był uśmiech ale taki przez łzy, drugą próba ścierania napisu, trzecią widzicie na zdjęciu.
---
Organizacja-sekta JW.ORG poluje od paru miesięcy w dużej mierze na Ukraińców zagubionych i szukających wsparcia przez wojnę jaka opanowała ich kraj. Widać to chociażby po materiałach reklamowych w języku ukraińskim, perfidnie sugerujących tematykę "pokoju" pod płaszczem tej sekty.

Od początku wakacji we wzmożonym trybie okupują w kilku dzielnicach Warszawy najbardziej ruchliwe skrzyżowania oczywiscie nie wspominając o wielu nieobyczajnych praktykach jak zakazywanie osobom należącym do ŚJ kontaktu z innymi (nawet z własnymi dziećmi) którzy wychowani w tej wierze chcą od niej odstąpić pod rygorem wykluczenia ze wspólnoty, czy wmawianie ludziom, że transfuzja krwi to grzech ( _)

Na podstawie tylko tych dwóch przykładów łatwo sobie wyobrazić jak daleko idące patologie społeczne, a nawet sytuacje zabraniające ratowania życia drugiego czlowieka powodują ci konserwatyści, stanowiący jak dotąd ok. 0,3% Polskiego społeczeństwa.

A to tylko wierzchołek góry lodowej.

Wystarczy wejść w moje poprzednie wpisy z tej serii, aby poczytać jak obrońcy ŚJ wywalają się o swoje własne fikołki odwracając kota ogonem przy każdym podważeniu ich teorii której nie umieją poprzeć argumentem.

Zwolennicy jehowców na mikroblogu usilnie próbują odwracać kota ogonem, udając, że problem ŚJ nie istnieje i wszyscy dookoła wmówili sobie te wszystkie historie na ich temat żeby szkalować ich religie.

A do tego nielegalnie się reklamują zaśmiecając przestrzeń publiczną potykaczami i mając się ze względu na swoją wiarę za lepszych od innych, którzy muszą przestrzegać prawa płacąc za reklamy.

Jak informowałem wcześniej w tej sprawie skierowałem już jakiś czas temu do Urzędu Miasta Warszawy pismo z prośbą o wyjaśnienie kwestii legalności takich stojaków. Niestety coś chyba poszło nie tak, bo nie dostałem odpowiedzi i w dniu jutrzejszym ponawiam pismo tym razem z potwierdzeniem nadania i odbioru.

Przepraszam jak ktoś czekał, miałem prywatnie ciężki miesiąc i musiałem skupić swoje siły gdzie indziej.

#swiadkowiejehowy #jehowi #religia #bekazpodludzi #sekta #oszukujo #prawo #wiara #reklama #jehowapill (do obserwowania/czarnolistowania) #ukraina
Pobierz bizonsky - Zrobiłem sobie 1,5 miesiąca przerwy od ŚJ i co?
I Sekta Świadków Jehowy da...
źródło: comment_1665505571LAGRbh5ZT361SkyeofRh0h.jpg
  • 66
@bizonsky: Na mnie też jakas ku*wa doniosła, że sie wprowadził samotny facet do bloku i dzwonili do mnie domofonem. Za 3 razem powiedziałem, że od nich odszedłem i żeby dali mi spokój. Jak na razie cisza, chociaż na moje oświadczenie odpowiedzią było pytanie "Czy można wiedzieć dlaczego?"
Oczywiście w sekcie nigdy nie byłem, ojciec sie z nimi bujał troche ale mu sie odwidziało chyba jak przestał mieszkać sam
@Cierniostwor:

Ciekawe, dlaczego wśród ŚJ jest niska dzietność? Nie jest promowana przez starszych zboru? Możesz coś więcej o tym powiedzieć?

Ponieważ gdy ma się dziecko, to ma się mniej czasu na wielbienie Boga, w ich wypadku są to zebrania dwa razy w tygodniu, oraz głoszenie, a także w wypadku mężczyzn obowiązki zborowe.

Wielu ŚJ deklaruje pozostanie w bezdzietnym związku małżeńskim również z uwagi na to, że boją się, iż ich dzieci
@BOGUSLAW_WINDA:

Można wiedzieć co Ci ludzie z tego mają że kogoś zainteresują tą religią i wciągną w swoje "szeregi"?

Szeregowi ŚJ? Poczucie że robią coś dobrego, co podoba się Bogu. Ich przywódcy? Władzę, którą mogą zasmakować poprzez dyktowanie owieczkom jak mają żyć. I oczywiście pieniądze tych owieczek. Na nowego Roli między innymi, czy cały koszyk drogich alkoholi. Obie sprawy udokumentowane na filmach.
@bizonsky: Z tym napisem... masz Ty równo pod sufitem?

Nawet nie chodzi o treść, tylko o samo bazgranie na chodniku.

To wszystko powodowało bycie na uboczu, bycie poniżanym i nielubianym przez odmienność. Dzieci nie miały dla mnie litości w podstawówce, byłam wyzywana, bita, kopana, opluwana, wrzucali mi zżutą gumę we włosy.


@Sandrinia:

bizonsky jest teraz takim dzieckiem i się tym chwali na Wykopie ( ͡° ͜ʖ ͡°
@ksetlak: zerwali ze mną kontakt bo odeszłam z sekty, więc owszem, nie dziwię się im, skoro są tak zmanipulowani. Aczkolwiek przyjaciółką byłam dobrą i mogli na mnie liczyć. Za to w Twoim zborze raczej nie mogą tego samego powiedzieć o Tobie, skoro nawet wobec mnie - obcej osoby, próbujesz być chamski w białych rękawiczkach i stosujesz pasywną agresję. Czemu nie stosujesz się do wytycznych ze Strażnicy by nie rozmawiać z odstępcami?
@ksetlak: idę spać, jutro możemy podyskutować, chyba że skulisz ogon jak we wczorajszym wątku gdzie odpisałam Ci zarówno ja - była pionierka, jak i @abiszaj - były starszy zboru ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Gdybyś nie pamiętał o czym piszę, to chętnie Ci przypomnę:
https://www.wykop.pl/wpis/68191827/coraz-bardziej-zastanawiam-sie-nad-pojsciem-do-jec/#comment-242301855
No nic, owocnych przemyśleń Ci życzę, dobranoc ( ͡° ͜ʖ ͡°)