Wpis z mikrobloga

Zrobiłem sobie 1,5 miesiąca przerwy od ŚJ i co?
I Sekta Świadków Jehowy dalej poluje na ofiary z Ukrainy i z Polski
~11.10.2022 Warszawa, Hynka, godz. 17:42 (jedna ze stałych miejscówek).

Zacząłem więc od kilku dni praktykować umieszczanie informacji na temat ich działalności w formie "znaków poziomych" (pic rel.).
Dziś pani ze zdjecia strasznie się zmieszała napisem na chodniku i zaczęła pospiesznie zasłaniać potykacz, dopóki druga nie przywołała jej do porządku, aby dalej stała jak słup koło stojaka.
To już mój trzeci taki napis, reakcje są niespodziewane: pierwszą reakcją był uśmiech ale taki przez łzy, drugą próba ścierania napisu, trzecią widzicie na zdjęciu.
---
Organizacja-sekta JW.ORG poluje od paru miesięcy w dużej mierze na Ukraińców zagubionych i szukających wsparcia przez wojnę jaka opanowała ich kraj. Widać to chociażby po materiałach reklamowych w języku ukraińskim, perfidnie sugerujących tematykę "pokoju" pod płaszczem tej sekty.

Od początku wakacji we wzmożonym trybie okupują w kilku dzielnicach Warszawy najbardziej ruchliwe skrzyżowania oczywiscie nie wspominając o wielu nieobyczajnych praktykach jak zakazywanie osobom należącym do ŚJ kontaktu z innymi (nawet z własnymi dziećmi) którzy wychowani w tej wierze chcą od niej odstąpić pod rygorem wykluczenia ze wspólnoty, czy wmawianie ludziom, że transfuzja krwi to grzech ( _)

Na podstawie tylko tych dwóch przykładów łatwo sobie wyobrazić jak daleko idące patologie społeczne, a nawet sytuacje zabraniające ratowania życia drugiego czlowieka powodują ci konserwatyści, stanowiący jak dotąd ok. 0,3% Polskiego społeczeństwa.

A to tylko wierzchołek góry lodowej.

Wystarczy wejść w moje poprzednie wpisy z tej serii, aby poczytać jak obrońcy ŚJ wywalają się o swoje własne fikołki odwracając kota ogonem przy każdym podważeniu ich teorii której nie umieją poprzeć argumentem.

Zwolennicy jehowców na mikroblogu usilnie próbują odwracać kota ogonem, udając, że problem ŚJ nie istnieje i wszyscy dookoła wmówili sobie te wszystkie historie na ich temat żeby szkalować ich religie.

A do tego nielegalnie się reklamują zaśmiecając przestrzeń publiczną potykaczami i mając się ze względu na swoją wiarę za lepszych od innych, którzy muszą przestrzegać prawa płacąc za reklamy.

Jak informowałem wcześniej w tej sprawie skierowałem już jakiś czas temu do Urzędu Miasta Warszawy pismo z prośbą o wyjaśnienie kwestii legalności takich stojaków. Niestety coś chyba poszło nie tak, bo nie dostałem odpowiedzi i w dniu jutrzejszym ponawiam pismo tym razem z potwierdzeniem nadania i odbioru.

Przepraszam jak ktoś czekał, miałem prywatnie ciężki miesiąc i musiałem skupić swoje siły gdzie indziej.

#swiadkowiejehowy #jehowi #religia #bekazpodludzi #sekta #oszukujo #prawo #wiara #reklama #jehowapill (do obserwowania/czarnolistowania) #ukraina
bizonsky - Zrobiłem sobie 1,5 miesiąca przerwy od ŚJ i co?
I Sekta Świadków Jehowy da...

źródło: comment_1665505571LAGRbh5ZT361SkyeofRh0h.jpg

Pobierz
  • 66
anie informacji na temat ich działalności w formie "znaków poziomych" (pic rel.).

Dziś pani ze zdjecia strasznie się zmieszała napisem na chodniku i zaczęła pospiesznie zasłaniać potykacz, dopóki druga nie przywołała jej do porządku, aby dalej stała jak słup koło stojaka.


@bizonsky: Miałem kiedyś dziewczynę która była ŚJ i tak Ci powiem jak to ona mi opowiadała, kiedyś jej rodzina była bardzo ortodoksyjna ale z biegiem lat to ani nie chodzili
@thorstein92 wiem, znam miejscowe, ale tamtędy zazwyczaj tylko przejeżdżam i rzadko

@SlavedWizard w Polsce nie istnieje prawny statut pojęcia "sekta" dlatego mogą mi co najwyżej naskoczyć. Poruszałem ten temat wiele razy w poprzednich wpisach.

@ZeroX4 to nieprawda co piszesz, w sensie, że to jest bardzo duży wyjątek od reguły jeżeli znasz takie osoby, a nie standard na podstawie którego można y rzetelnie ocenić doktryny większości osób należących do tej organizacji

@mojnicknawykopie co
@ZeroX4:

Wychodzisz z założenia, że religia śJ promuje umiar. Tymczasem promuje właśnie to co nazywasz "przeginaniem pały" i to jest i musi być normą dla ogółu wyznawców. Wszyscy śJ, których postrzegasz jako "umiarkowanych" w tej religii są postrzegani jako osoby o chłodnym nastawieniu i współwyznawcy nieprzychylnie na nich patrzą. Zwłaszcza, że nie ma u śJ starć wielu poglądów i nastawień jak to jest u katolików, którzy dzielą się na konserwatywnych, radykalnych,
@ZeroX4:

wiem ze nie kazdemu wiara weszla za mocno

I prędzej czy później takie osoby ponoszą tego konsekwencje. Sam fakt, że dziewczyna będąca ŚJ z Tobą była świadczy o tym, że byli, jak to oni mówią, "słabi duchowo". Niejeden taki, co przestał się angażować z powodu grożących mu konsekwencji postanowił wyjechać na drugi koniec Polski, albo do innego kraju. Byle oficjalnie nie wyjść z sekty, by nie utracić relacji z bliskimi.
@Vokun: W ręcz i o ich religii nic jeszcze nie powiedziałem
Ja tu mówię o LUDZIACH że kwestia jest w tym że większości wiara za mocno weszła
Na przykład z tego co widzę to katolom wiara też wchodzi za mocno ale oni bardziej luźno podchodzą do wiary gdzie ŚJ głównie właśnie 100% uległości w stosunku do wiary
I dla mnie to jest problem z tym jacy są ludzie a nie jaka