Wpis z mikrobloga

Czemu programiści 15k stali się idolami wykopu? Programista w korpo jest traktowany jak małpa do wykonywania zadań.
Micromanagment stosowany przez team leada, sram master z biczem, i całowanie stup julkom i dynamiczniakom z managment którzy wydają rozkazy to prawdziwa szara rzeczywistość. Już nawet nie mówie o nadgodzinach, latach edukacji poświęconych by wogóle pracę dostać. Ciągła presja nie realnych deadlinów, nic dziwnego że burnout jest tak dużym problemem w branży.
#pracbaza #programista15k
  • 24
@randomex58: zależy od firmy, u mnie (spore korpo) jest w ogóle zakaz robienia nadgodzin, ma być 40 i tyle, jak ci wyjdzie więcej to masz w następnym tygodniu sobie odebrać i pracować mniej, żeby się wyrównało

Ciągła presja nie realnych deadlinów

też zależy od firmy, u mnie nikt nie narzuca żadnych deadlineów, po to się estymuje taski żeby było wiadomo kiedy będą + jakiś bufor bezpieczeństwa jakby coś się przedłużyło

całowanie
@randomex58: Sam miałem tą fascynację, więc wytłumaczę Ci o co biega:
Tu chodzi o zarobki, które pozwalają na dobre życie bez wyrzeczeń i jakieś tam perspektywy na coś własnego - spełniony polski sen 3000 € brutto miesięcznie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mimo tego, że to prawda co napisałeś to dla mnie to jest dobre życie. Mam porównanie z innymi branżami, mam porównanie z gówno pracami przez które
@randomex58:
Tag powstał chyba z 8 lat temu kiedy 15k to jak teraz z 30k. I to zaczęło się od tagu programista12k i już nie pamiętam czy była to szydera z rekrutacji wykopu czy ktoś się zaczął chwalić ile się zarabia jako senior.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
zależy od firmy, u mnie (spore korpo) jest w ogóle zakaz robienia nadgodzin, ma być 40 i tyle, jak ci wyjdzie więcej to masz w następnym tygodniu sobie odebrać i pracować mniej, żeby się wyrównało

@knxvl177: W wielu korpo jest takie coś, np. u mnie w korpo w UK można tak sobie nabijać godziny i potem przemieniać na wolne dni. Ogólnie zajebista opcja, bo wystarczy czasem dłużej posiedzieć i potem któregoś
@Young_Senior: niee, ale pracowałem w IT, wiem jak działa ten cały system korpo, to wszędzie jest problem ale jakoś ludzie myślą że programowanie ich uratuje finansowo, ostatnio gadałem z kierowcami Ubera i nawet oni siedzą na bootcampach uczą się javascript XD.