Wpis z mikrobloga

Powiedzcie mi jak to wygląda w praktyce? Ludzie się nie gubią? Podoba się to kierowcom?


@theximon: Widziałem kilka zagubionych owiec/baranów którzy przymierzali się do swoich lewoskrętów bez zastosowania się do znaków poziomych.
Jeden nawet migał do mnie długimi i na mnie trąbił, choć ja zdołałem wykonać swój lewoskręt z prawidłowego pasa.
Pamięcią za dokładnie nie sięgam, ale chyba od strony skrzyżowania z Polną chyba dorobili wysepkę wyraźnie rozdzielającą lewoskręt od pasa
ale wyślij typowego poznańskiego kierowcę na rondo Śródka to nagle wszystkim #!$%@? xD


@alyaoo: Zadziwia mnie ta opinia.
Trochę inaczej pomyślane rondo, ale jednak zwykle(przynajmniej dla mnie).
Nie to co "mutacja" na Ratajach (względem wcześniejszego "porządku").
Ilu tambylców tam na mnie niesłusznie trąbi i ilu ja tam musiałem słusznie strąbić (np. nieprawidłowy lewoskręt z JPII do Krzywoustego (trasa katowicka) poprzez zjazd w krzywoustego z najbardziej wewnętrznego pasa ronda (który jest lewoskrętem)).
ale z jakichś nieznanych mi przyczyn jest nazywane rondem stłuczka i średnio raz w tygodniu na epoznan piszą, że był tam wypadek.


@alyaoo: Nie wiem, choć się domyślam.
Jeżeli ktoś wozi się "gokartem" (głownie segmenty a i b, choć segmenty c zależnie od gabarytów), to niekiedy chynchy na rondzie ograniczają widok na inne "gokarty" z lewej strony.
Nie znam dokładnej statystyki ale sądzę że znajdzie się parę przypadków wlatujących szybko z
@theximon: Mi sie ono zawsze o dziwo dość naturalne wydawało a że jest aż tak unikalne to sobie zdałem sprawę dopiero po filmach @Rusonaldo :D I faktycznie! O wypadek trzeba się postarać, zdarzają się i tak chyba rzadziej niż gdziekolwiek indziej.

Nikt się nie gubi i każdy daje radę, ale wyślij typowego poznańskiego kierowcę na rondo Śródka to nagle wszystkim #!$%@? xD


Zadziwia mnie ta opinia.

Trochę inaczej pomyślane rondo, ale
Po prostu takich rond w PL jest chyba mało


@Saeglopur: Zgadza się.
Choć pamiętam jak mnie zadziwiły za pierwszym razem ronda w Gostyniu (wydzielone pasy wlotowe, które od razu decydowały jakimi wylotami możesz wylecieć. Z fizycznym wydzieleniem pasów ruchu wewnątrz ronda. Chyba już to poprawili.
Poza tym zdecydowana większość rond wpuszcza jeden pas ruchu i wypuszcza jeden pas, przez co ci stroniący od wypadów chociażby do miasta powiatowego nie wie jak
@sirpingus: To wynika z tego, ze ludzie nie widza iz powinni z lewego pasa od JPII zjechac na srodkowy jezeli chca jechac prosto w Krzywoustego. Jest to dobrze rozrysowane na jezdni. Ci z prawego pasa do lewoskretu znowu namietnie zajmuja srodkowy pas i powstaje chaos. ( ͡° ͜ʖ ͡°) W sumie to dobra miejscowka na stluczke. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Po prostu takich rond w PL jest chyba mało a ludzie nie patrzą na nic


@Saeglopur: A co jest takiego nietypowego w w rondzie Śródka? Fakt, że pas rozdziela się na dwa na samym rondzie?

@theximon: Jak pierwszy raz w życiu przejechałem autem przez to skrzyżowanie (a byłem mało doświadczonym kierowcą, drugi raz w życiu jeździłem po Poznaniu) to momentalnie po przejechaniu wiedziałem, że stało się coś nietypowego, ale chwile
@voliereen: Ok, aż się przekopałem przez wszelkie informacje i okazuje się, że problemem jest to, że jak się na rondzie skręca w lewo to trzeba przepuścić osoby z naprzeciwka (tak jak na zwykłym skrzyzowaniu). Zwykle albo nie trzeba, bo jest wpuszczana tylko jedna nitka. A jak dwie - to są światła na samym rondzie, jak na Starołęka.

W sumie nigdy nie zwróciłem uwagi na to, że faktycznie nie jest to zbyt