Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jak ukryć przed partnerką zamiar i chodzenie do psychologa? Mam pewne wątpliwości co do pewnych zachowań społecznych i wieloletnie (około 10-letnie) podejrzenie o bycie w spektrum autyzmu. No ale chciałbym to ukryć przed postronnymi, gdyż, jeśli nic mi nie będzie, to za kilka lat usłyszę "hehe no ten Mirek to do psychologa łaził, czubek hehe", a mamy ponad 30 lat.
#psychologia
#zwiazki
#asperger
#relacjemiedzyludzkie
#relacjespoleczne
#psychoterapia

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #633dc8f94d10066087da382e
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
  • 27
W Polsce tolerancja


@Kamilo67: Na tym możemy zakończyć. Tolerancji większej nie będzie jak ludzie się nie oswoją z tematem, czyli będzie przerabiany na żywym materiale. Ty serio sądzisz, że ktoś jest takim debilem, że przestanie cię akceptować po diagnozie, jeśli akceptował wcześniej? To tylko papier. On cię już doskonale zna i to nic nie zmienia.

lepiej zmarnować sobie życie siedząc samemu w domu przed kompem niż cieszyć się


Wiadomo, bo przyznanie
MętnyKonserwator: @No_0ne: przeciez tu nie chodzi o to, ze ludzie z domyslu widzac, ze masz zaswiadczenie o byciu w spektrum autyzmu nienawidza cie tylko z tego powodu XD bycie facetem ze spektrum to przegrana na starcie w tematach relacji z ludźmi. Tutaj @Kamilo67: ma racje chociaz zbyt ostro wjechal z tematem. Mam aspergera i patrz rodzina od zawsze ma mnie za #!$%@? (troche sie poprawiło odkad zarabiam grube siano
@nowywinternetach:

Tolerancji większej nie będzie jak ludzie się nie oswoją z tematem, czyli będzie przerabiany na żywym materiale.


Czyli OP ma poświęcać życie w imię ideałów. Super xD. Tolerancja może będzie za parę dekad aż w końcu społeczeństwo łaskawie przestanie niszczyć takich ludzi.

Ty serio sądzisz, że ktoś jest takim debilem, że przestanie cię akceptować po diagnozie, jeśli akceptował wcześniej?


Jeżeli OP się boi to widocznie tak jest. Autyzm to jest
Tolerancja może będzie za parę dekad aż w końcu społeczeństwo łaskawie przestanie niszczyć takich ludzi.


@Kamilo67: Łaskawie nic się nie wydarzy samo.

Autyzm to jest przesrana sprawa w komunikacji społecznej i większość ludzi tego nie rozumie, nie akceptuje.


Jeśli jest akceptowany teraz pomimo utrudnienia komunikacji to będzie akceptowany po diagnozie.

Jak nie jest to nic nie zmieni się.

Wniosek? Nic się nie traci. No może oprócz sztucznych relacji z kimś prymitywnym.
ludzie maja negatywny stosunek do takich osob ze wzgledu na ich zachowanie, a nie to co mowia.


@AnonimoweMirkoWyznania: Tak. I nie diagnozę. Wniosek? Można się przyznać. Przyjaciołom. I edukować. Książka pod nos, czarno na białym. A jak nie pasuje to odejść. Ja sam się nie kontaktuję z ludźmi którzy mną gardza, więc żaden problem.