Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki, w korpo pytają o chętnych przejścia z uop na #b2b no i w sumie mógłbym, ale najpierw pasowałoby zadać kilka pytań do HRów odnośnie szczegółów, na ten moment te, które przychodzą mi na myśl:
- długość kontraktu
- czy befenity będą takie same jak dla tych na uop
- wakacje niepłatne/ płatne (ile dni)
O co jeszcze można by przydatnego spytać, myślicie, że np. czy przelew byłby w $?

#dzialalnoscgospodarcza #b2b #programista15k
  • 24
@Nighthuntero: Uhu, zgłaszam do PŁOKUŁATUŁY! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przede wszystkim to zobacz ile teraz twój pracodawca płaci za ciebie na UoP. Wszystkie koszty pracodawcy i to traktuj jako twoje "netto". Jak się na to zgodzą to pięknie. Dwa zapytaj co w przypadku choroby, albo wolnego. Jeśli nie płatne, to przelicz sobie jakieś ~35 dni (albo zobacz sobie w poprzednich latach jak ci to wychodziło).
Zapytaj czy
@paradoksik: @Nighthuntero: Sprzęt najlepiej jakbyś miał swój. Pracując na sprzęcie kontrahenta podpada to pod stosunek pracy.

Zapytaj też jak to prawnie ogarniają, bo z tego co wiem, na b2b w tej samej firmie to możesz tylko na inne stanowisko. Podpytaj o to dokładnie bo w razie fuckupu jak się zus #!$%@? to tracisz preferencyjny ZUS przez 2 lata. A i US się o coś upomni.

Tutaj musisz być jeszcze bardziej
@Nighthuntero: No to tak. Ogólnie, jakby nie patrzeć i jakby ci ktoś nie mówił to swoja firma. Ja wiem, że w IT duża część jdg to ukrywanie etatu w mniejszym lub większym stopniu.

Tak czy siak musisz myśleć do przodu. Czy na Zusy i podatki będziesz miał jak przelew za FV nie przyjdzie. Bo to już nie jest tak jak na UoP. Firma się spóźni 10 dni i nic nie zrobisz.
@Nighthuntero: B2b to samozatrudnienie (działalnosć gospodarcza) nie masz benefitòw, ponieważ sam sobie jesteś szefem. B2b to nie jest coś na się przechodzi z Uop to odrębna umowa dla osób prowadzących działalność gospodarczą i wykonują zlecenia dla firmy, a nie zadane obowiązki jak przy Uop ( ͡° ͜ʖ ͡°)