Wpis z mikrobloga

Amanda jest jedną z najpopularniejszych marek yerba mate na świecie. Była polską firmą założoną w Argentynie. Do dzisiaj Amandą rządzi ta sama rodzina - Szychowskich. Najpierw, przeszło 100 lat temu firmę założył Jan Szychowski. To znana postać w Argentynie. Po jego śmierci firmę przejęli synowie, a dzisiaj firmą zarządza wnuczka Jana Szychowskiego. Na terenie zakładu, w argentyńskiej prowincji Misiones znajduje się Muzeum Szychowskich.

Byłem tam i nagrałem materiał video. Zapraszam do poznania historii Szychowskich i do wykopowania znaleziska:
: Polski król yerba mate - Jan Szychowski i Amanda

#podroze #podrozemateoaka #historia #ciekawostki #podrozujzwykopem #argentyna #yerbamate #yerbamatewykopclub #yerba

PS. Pewnie sporo osób widziało ostatnio moje wpisy z Haiti - nie tylko tam szukałem Polonii. 3 lata temu byłem w Ameryce Południowej. Pracuję już nad materiałami z Haiti (są dużo lepsze, miałem nowy sprzęt i sporo się nauczyłem 8) ). W październiku lecimy z tematem Haiti!
mateoaka - Amanda jest jedną z najpopularniejszych marek yerba mate na świecie. Była ...

źródło: comment_1664787188QDedJ2aqvajedUqvmvubp6.jpg

Pobierz
  • 20
@mateoaka: Amandę niebieską uwielbiam i właśnie ją sobie popijam w tym momencie na dalekim Tajwanie mimo, że tutaj yerba jest praktycznie nieznana, ale zawsze przywożę ze sobą odpowiedni zapas, bo nie wyobrażam sobie życia bez yerby ( ͡º ͜ʖ͡º)
@fuji: do tego w czasach gdy wszystko drożeje to yerba stoi w miejscu lub tanieje, bo w Ameryce Południowej teraz inflacja i kryzys przybierają gigantyczne rozmiary. Ostatnio z przyjemnością kupiłem 4 półkilogramowe paczki Kurupi Miętowo Cytrynowej (polecam) za 10zł od paczki. Świeżutka yerba patrząc pod datach, żadne leżaki.
Chociaż coś nie zdrożało z importowanych dóbr.
@olrajt: i żeby nie być gołosłownym, oficjalna strona https://www.rosamonte.com.ar/en/nosotros/

In 1936 Mr. Demetrio HREÑUK, Son of Ukrainian immigrants, founds a family business with the active collaboration of his wife Catalina, dedicated at the beginning to the plantation, harvest and drying of yerba mate (Paraguayan tea) He purchases his first mill in 1966 and begins marketing elaborated yerba mate. This is the start up of ROSAMONTE yerba mate (Paraguayan tea).