Wpis z mikrobloga

@testuser: No szkoda ze nie było takich komentarzy wcześniej. Teraz mam zrobione wszystkie skosy, pocieszam się tym ze wiele osób mówiło już mi ze ta wełna i tak opadnie. Chyba teraz włożę poprustu jakies calowe listwy między wełnę a deski.
@DorodnyTucznik: po co się pytasz drugi raz o to samo, jak i tak nie poprawisz, tylko zrobisz po swojemu? Miałeś powiedziane jak to powinno być zrobione, teraz będziesz miał izolację cały czas wychładzaną przez wiatr
@wooster: Dlatego pytam bo wśród wykonawców jak i w samym internecie na stronach producentów nożna znaleźć różne rozwiązania np. Rockwool przy pełnym deskowaniu z papa nie pisze nic o jakiejkolwiek wiatroizolacji. A gdy zapytałem o to w sklepie przedstawiciela isover to zrobił duże oczy. Stwierdził ze wie co to jest ale generalnie konkluzja jego wypowiedzi brzmiała: na uj to dawać.
@DorodnyTucznik: to przykręć je krótszą krawędzią do krokwi :) będzie wąsko (2,5 cm), żeby kręcić wkręty pod sznurek, ale powinno dać radę, ewentualnie zamiast wkrętów do drewna, łap sznurek takerem

Edit: możesz dokręcić dłuższą krawędzią do krokwii, ale wtedy nie wkręcaj wkrętów pod sznurek do końca, tylko zostaw je tak 2-2,5 cm, żeby wystawały i sznurek kręć na samym końcu wkręta - na jedno wyjdzie, a kantówek nie rozszczepisz
@DorodnyTucznik zaznaczam - nie jestem budowlańsem, ot, wykańczałem własnymi siłami własny dom

Do krokwii łata (jak wszędzie), po prawej na deskowanie łata (tak jakby nad murem), sznurek. Tylko wykończ podbitkę od zewątrz, i tam też watę upchnij.