Wpis z mikrobloga

Rynek nieruchomości w tym kraju trzyma się tylko i wyłącznie na obietnicach polityków o tym że nie wprowadzą jakiegoś podatku XD. Jeden prosty podatek który funkcjonuje w wielu innych krajach i 2mln pustych mieszkań trafi na rynek i nagle okaże się że brakuje 5mln obywateli ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#nieruchomosci
  • 66
  • Odpowiedz
Jeżeli by się tak złożyło, że na rynku zaczęło by brakować samochodów, a ludzie mając pieniądze i tak nie mogliby żadnego kupić, to wierz mi - podatek od drugiego i kolejnego pojazdu też powstanie.


@piker:

Tylko ja potrzebowałem kredytu, a to miało zająć dobre kilkanaście dni. W tym czasie zjawił się pan w krawacie, zaoferował pieniądze płatne gotówką w ciągu 24 godzin i właściciel sprzedał jemu. ()
  • Odpowiedz
@piker: Nie jesteś wolnościowcem, przynajmniej w kwestiach gospodarczych

trzeba jakoś regulować rynek


@piker: Nie

można z towaru pierwszej potrzeby zrobić przedmiot spekulacji


@piker: Mieszkanie w mieście wojewódzkim nie jest towarem pierwszej potrzeby

Rynek powinien oferować rozwiązania dla każdego. Obecnie w dużych miastach zdarza się, że wynajem to jedyna dostępna opcja i to już jest problem.


@piker: Jest chyba rekordowo dużo ogłoszeń sprzedaży mieszkan, też w dużych miastach. Rynek
  • Odpowiedz
@qusqui21:

@Qiudo: nie czaje, po co ktos mialby trzymac puste mieszkanie w bloku na srodku niczego na jakims #!$%@?. Przeciez to nigdy nie urosnie, ja bym wystawil zeby sie pozbyc


Odwrotnie: to nigdy już nie spadnie (bo nie ma z czego), więc na trzymaniu nie można stracić. A mogą być przeszkody przy sprzedaży: sentymenty, kłótnie o podział majątku, brak chętnego kupca...
  • Odpowiedz