Wpis z mikrobloga

Czy wyłączenie protokołu ipv6 dla UPC to na prawdę taki problem? Od piątku proszę się o wykonanie jednej, prostej czynności. Za każdym razem "wyłączają" i dalej jest aktywne... Miał ktoś z nimi takie przeboje? Pomijam już fakt, że zostalem z 4 razy przełączony, bo dział techniczny nawet nie wiedział o czym mówię.
#upc #zalesie #internet #ipv6
  • 9
@vacx: Nie pojawia się gdy wyklikasz w asystencie pomocy, że np. masz problem z grami?
Bo ip v6 uniemożliwia przekierowanie portów czy przełączenia w tryb bridge.
@vacx: pewnie dlatego że pula adresów IPv4 powoli się wyczerpuję i dłużej to trwa, podam przykład ostatnio zmieniłem IP tak jak zawsze to robię czyli zmieniam adres MAC rutera i dupa przez 12h nie było neta bo w systemie nie było żadnego wolnego adresu, dopiero nad ranem przydzielili
Z ciekawości: po co chcesz wyłączyć?


@heathenreel: choćby po to, żeby podpiąć swój router, a to gówno od UPC działało w trybie mostka tylko jako modem. Przynajmniej z takiego powodu ja wyłączałem ipv6, ale widocznie miałem szczęście bo trafiłem na kumatego gościa na infolinii technicznej. Można to wyłączyć tylko przez kontakt z działem technicznym i dopiero po wyłączeniu ipv6 pojawia się stosowna opcja przełączania w tryb bridge w modemie.