Wpis z mikrobloga

;) bardzo wielu nie daje rady :)


@hellfirehe: ( _)
A ja stażu na wakacje nie szukałem bo bałem się że za mało potrafię,
A przerobiłem 3/4 teorii i praktyki cpp od stroustrupa, wbiłem 4 lvl na codewarsach i zaczynam się uczyć Qt XD
Chyba #!$%@?łem XDD
@kacpervfr: zadanie to tylko wstęp do rozmowy, ja daje coś raczej prostego żeby ewentualnie się zagłębić w jakieś meandry gdzie kandydat będzie coś musiał kombinować, żeby nie tylko sprawdzać wiedzę.
Trudne zadanie blokuje wielu kandydatów
templaty, unique i shared ptr, polimorfizm, solid, tdd, jakiś framework testowy, cały std i złożoności obliczeniowe, raii, jak działa std::move
@kacpervfr Nie do końca, miałem raz też ciekawą rozmowę, gdzie zaczynałem od takich podstaw i dostawałem co raz trudniejsze zagadnienia do omówienia, aż w końcu przy kilku z kolei mnie pozaginali, co prawda trochę ta rozmowa trwała, ale dzięki temu bardzo dobrze mogli określić moją znajomość języka, a i ja skorzystałem bo dostałem bardzo wyczerpujący feedback.
@WyslijNaPwUlubionegoMema: dziedziczenie + raw pointery (najczęściej w jednym zadaniu, masz do wskaźnika na klasę bazową przypisany zaalokowany dynamicznie obiekt klasy pochodnej), zadania związane z typami danych (gdzie problemem jest najczęściej jest overflow typu albo konwersje wskaźników na różne typy danych), czasami coś z STL'a. To są najbardziej typowe zadania, reszta zależy już od konkretnego projektu.
@hellfirehe: dziedziczenie - mechanizm występujący w niektórych archaicznych obiektowych językach programowania, służący do obfuskacji kodu oraz zaginania kandydatów na rekrutacji. Przeszedłbym?
@WyslijNaPwUlubionegoMema:
statyczny vs dynamiczny polimorfizm
jakieś proste struktury danych jak stos/kolejka
RAII na przykladzie smart pointerów bądź ogolnie zarządzanie zasobami
może coś z ciut nowszych standardów jak optional vs variant
Kiedyś zapytali mnie też o droge od pliku cpp do binarki, co się po kolei dzieje.