Wpis z mikrobloga

Wiem, że głupie pytanie, ale zastanawia mnie - jak młody mężczyzna z Rosji może się najłatwiej wydostać np. z Moskwy zakładając bana na samoloty, by uniknąć poboru? No bo co by nie mówić - do najbliższej granicy jakiegokolwiek państwa, które nie jest w UE (bo tutaj ban) jest bardzo daleko i logistycznie zapewne taka wyprawa byłaby zaawansowana. Jakie środki komunikacji i kraje wchodzą w grę? Białoruś z oczywistych przyczyn można wykreślić A wiadomo, że w środku lasu ludzie się chować nie będą.
#rosja #ukraina #wojna
  • 14
@GoddamnElectric: Lot krajowy pod granicę z Gruzją, Armenia, Kazachstanem, Mongolią czy innym krajem graniczącym z Rosją a niewymagającym wizy.
Niedługo na granicach i tak nie będą wypuszczać mężczyzn w wieku poborowym, więc na ewakuację z Moskwy za granicę może być za późno.
@GoddamnElectric z Moskwy nie wiem jak, ale znajomy ucieka z Kaliningradu (jednak ma pobyt stały w PL), to możliwa ucieczka jest pociągiem, autobusem, autem. On akurat się szarpnął na autobus do wilna (najszybsza opcja) - taka wycieczka kosztuje tam obecnie 350€, więc raczej nie każdego stać na tą imprezę ( ͡º ͜ʖ͡º)